Tuti.LT

Visos pramogos vienoje vietoje

10 dalykų, kurių nežinojote apie orgazmą

10 dalykų, kurių nežinojote apie orgazmą

Kai kuriems orgazmas yra sunkiai suprantamas ir mistinis reiškinys, tačiau mokslininkams tai yra neišsemiamas tyrimų objektas. Žurnalistė ir knygos „Bonk“ autorė Mary Roach iš įvairių šaltinių surankiojo pačius netikėčiausius faktus apie sekso fiziologiją ir beprotiškus jos tyrimus. TEDTalks paskaitoje ji pristatė įspūdingiausias jos išsamiuose tyrinėjimuose aptiktas įdomybes ― tai 10 dalykų, kurių nežinojote apie orgazmą.

1. Orgazmo siekia net negimę kūdikiai

Devintame dešimtmetyje mokslinis žurnalas „Journal of Ultrasound in Medicine“ atskleidė, jog retais atvejais kūdikiai masturbuojasi dar būdami motinos gimdoje. Pasak autoriaus Israelio Meisnerio, ultragarso sonogramoje buvo matyti, kaip „vaiko ranka laiko ir judina penį, panašiai kaip tai daroma masturbacijos metu“.

2. Orgazmui nereikia lytinių organų

Orgazmas yra autonominės nervų sistemos refleksas ir jį gali sukelti stimuliacija ne tik lytiniuose organuose, bet ir kitose vietose. Garsusis sekso fiziologijos tyrėjas Alfredas Kinsey aptiko moterį, kuri patirdavo orgazmą kaskart, kai kažkas paglostydavo jos antakį. Rimtas stuburo traumas patyrę individai, pvz., paraplegikai, gali patirti orgazmą stimuliuodami itin jautrią zoną virš pažeistosios vietos. Kiti sugeba įsikalbėti orgazmą. Literatūroje taip pat rašoma apie moterį, kuri patirdavo orgazmą valydamasi dantis. Neurologų tyrimai parodė, kad jos orgazmo refleksą aktyvuodavo ne dantų pastos sudėtis ar skonis ir ne dantenų stimuliavimas. Jį sukėlė visas senso-motorinis dantų valymo procesas. Deja, moteriškė manė esanti prakeikta ir dantų šepetėlį iškeitė į burnos skalavimo skystį.

3. Orgazmą gali patirti ir negyvėliai

Nervinis orgazmo centras ― stubure esantys kryžkaulio nervai. Sudirginus mirusio žmogaus stuburo nervus su elektrodu, galima suaktyvuoti stuburinius refleksus, įskaitant (bent jau teoriškai) orgazmą. Tačiau toks eksperimentas gali pavykti ne su bet kokiu lavonu ― jo širdies plakimas turi būti palaikomas dirbtinai.

4. Orgazmas sukelia neįprastą burnos kvapą

Ketvirtojo dešimtmečio sekso ekspertas Theodoras Van De Velde teigė, jog valandą po lytinio akto moters burnos kvapas atsiduoda sperma. Mokslininkas buvo tikras spermos ekspertas, tvirtindamas, jog jis vien uosle gali atskirti jauno vyro sėklą nuo vyresnio (pastaroji kvepia „panašiai kaip ispaniškojo kaštono žiedai“).

5. Orgazmas gali sustabdyti žagsėjimą

1999 m. vyras pradėjo nesuvaldomai žagsėti. Išbandęs visus draugų ir daktarų siūlomus gydymus, jis kelioms savaitėms niekaip negalėjo žagsulio atsikratyti. Vieną dieną jis nusprendė pasimylėti su žmona ir, jam patyrus orgazmą, žagsulys stebuklingai pradingo. Jis viską papasakojo savo daktarui, kuris šiuo fenomenu labai susidomėjo ir net parašė mokslinį straipsnį, pavadintą „Lytinis santykiavimas ― potencialus gydymas žagsėjimui“.

6. Daktarai kadaise skirdavo orgazmo „gydymą“ nevaisingoms moterims

XX a. pradžioje daktarai manė, jog, moteriai patyrus orgazmą, raumenų susitraukimai „įsiurbia“ spermą iki gimdos kaklelio ir greičiau nuneša ją iki kiaušinėlio. Esą tokiu būdu padidėja apvaisinimo tikimybė. Tačiau orgazmas buvo siejamas su vaisingumu nuo pat Hipokrato laikų, kai daktarai nuolatos primindavo savo pacientams moters seksualinio patenkinimo svarbą. Deja, ši teorija vėliau buvo paneigta.

7. Ūkininkai iki šiol skiria „orgazmo“ gydymą kiaulėms

Nors „įsiurbimo“ teorija žmonių giminėje nepasiteisino, yra daug įrodymų, kad ji veikia gyvūnus. Danų kiaulių augintojų asociacija atrado, jog seksualinė kiaulės stimuliacija dirbtinio apvaisinimo metu net šešiais procentais padidina paršelių gimstamumą. Ūkininkai net sukūrė penkių žingsnių kiaulės stimuliacijos planą, kuris atliekamas ranka masažuojant kiaulės šonus ir užpakalį.

8. Tik primatai orgazmo malonumą demonstruoja burna

Kiaulės ir kiti gyvūnai seksualinės stimuliacijos malonumą reiškia viršutine snukio dalimi, ypatingai ausimis. Tuo tarpu žmonės ir beždžionės ― vieninteliai, kurie skleidžia malonumo garsus ir orgazmo metu veria burną. Moteriškos giminės beždžionės tokią išraišką demonstruoja tik užsilipusios ant kitų moteriškos giminės makakų.

9. Tirti žmogaus orgazmą – sunkus darbas

Garsūs sekso fiziologijos tyrėjai Mastersas ir Johnson nusprendė ištirti visą susijaudinimo ir lytinio akto mechanizmą. Tačiau moteriškos lyties atstovėse didžioji dauguma reakcijų vyksta viduje ir jas labai sunku pamatyti. Bet tai Masterso ir Johnson nesustabdė. Jie sukonstravo dirbtinį kopuliacijos mechanizmą: iš permatomos plastmasės pagamintą falą, kurio viduje buvo kamera.

10. Tirti žmogaus orgazmą – smagu

Alfredas Kinsey kadaise nusprendė apskaičiuoti, kokį atstumą nukeliauja išmesta sėkla. Jis norėjo paneigti tuo metu vyravusią teoriją, jog jėga, su kuria sperma atsitrenkia į gimdos kaklelį, apsprendžia vaisingumą. Apdengęs salėje esančius persiškus kilimus marškomis, jis sustatė 300 respondentų atlikti „darbą“ ir su matavimo juosta pamatavo rezultatus. Trys ketvirtadaliai tyrimo dalyvių neturėjo kuo pasigirti: jų sperma tiesiog išvirsdavo vietoje. Tačiau eksperimento čempionu tapo vyras, sėklą iššovęs net 2,4 metrus.