10 patarimų naudojant „Google”

Įdomybės

10 patarimų naudojant „Google”

ą gali Google? Kokias funkcijas atliktum tu, naudodamas Google? „Madingi“ žmonės jau seniai žino, kad šis monstras gali daugiau, negu vien tik surasti informaciją. Kalbama, jog paieškos sistema yra tik keli procentai to, ką iš tikrųjų sugeba mūsų draugas Googlius. Šiame įraše trumpai apžvelgsiu papildomas Google funkcijas, kurios palengvins kasdienį jūsų darbą.

Patarimas nr. 1 – susikurkite savo „biurą“

Negi yra žmonių, kuriems patinka šokinėti iš vieno tinklapio į kitą, kad viename galėtų paskaityti verslo naujienas, kitame pasitikrinti el-paštą, trečiame surasti tam tikros informacijos, o dar kitame įkelti svarbų dokumentą bendradarbiui. Vargas tokiem.

Geriausias išeitis – „biuras“, arba kitaip – iGoogle. Štai taip atrodo mano „biuras“. Panašų tinklapį galite susikurti vos per 5 min. Tereikia prisijungti prie Google account‘o ir dešiniame viršutiniame kampe paspausti iGoogle. O geriausia tai, kad bet kada nuėję į www.google.com (jau greitai ir google.lt), jūs automatiškai atsidursite savo „biure“.

Patarimas nr. 2 – susitvarkykite savo „biurą“

Susirasti erdvės neužtenka. Kam mums tuščias „biuras“? Biure turi būti visi įrankiai, kurie palengvintų darbą (pripažinkite, kartais ir laisvalaikį). Daugybę įrankių (užrašų knygutes, to-do sąrašus, kalendorius, akcijų biržos kitimų lenteles) galite įsikelti į „biurą“ akimirksniu, paspaudę vos vieną mygtuką. Šiuos įrankius rasite „biure“, dešinėje pusėje paspaudę mygtuką Add stuff.

Patarimas nr. 3 – parinkite „biurui“ tinkamą aplinką

iGoogle nebūtinai turi būti paprastas, baltas ir nuobodus. iGooglių mes galime gražiai papuošti dešinėje pusėje paspaudę Select theme. Čia rasite šablonų pagal metų laikus, taip pat pakrantę ar autobusų stotelę. Beje, esu pastebėjęs vieną keistą dalyką: mano autobusų stotelėje orai keičiasi atitinkamai pagal realius orus: kai Lietuvoje lyja, tai ir žmogeliukai stotelėje pasislėpę po laikraščiais tupi.

Patarimas nr. 4 – dirbkite „biure“ jame nebūdami

Paradoksas ar ne? Neseniai buvo pristatyta nauja paslauga Google gears. Trumpai tariant, atsijungus nuo interneto (offline) galite peržiūrėti RSS įrašus, kuriuos skaitėte. Jau greitai naršyti atsijungus galėsite ir su Gmail, Gcal, Gdocs ir t.t.

Patarimas nr. 5 – organizuokite informaciją (taupykite laiką)

Tikruose biuruose turime daugybę išsimėtusių dokumentų. iGoogle – kitoks biuras. Jame mes be jokių vargų galime surūšiuoti informaciją taip, jog vėliau ją rastume keliais pelės paspaudimais. Be to, informacija (t.y. naujienos, straipsniai ir kt.) pas mus į mūsų biurą atkeliauja pati. Visas šias funkcijas be jokių vargų atlieka spec. įrankis – Google reader (www.google.com/reader).

Patarimas nr. 6 – pasinaudokite Google alerts

Dabar jūs gaunate visą naują informaciją iš jums patinkančių tinklapių. Bet kiekvieną dieną įvairūs tinklapiai pateikia vertingos informacijos jums patraukliomis temomis: smulkusis verslas, IT, Britney Spears fan club (dėl paskutinio šiek tiek abejoju). Kaip sužinoti apie tokius naudingus įrašus?

Čia jums pagelbės spec. įrankis Google alerts (www.google.com/alerts). Jūs galite sekti savo mėgiamos futbolo komandos naujienas, užsisakyti straipsnius marketingo tema arba netgi „pasekti“ jums nepatinkantį žmogų. Viskas ką reikia padaryti – į vieną langelį įrašyti tai, kas jus domina, o kitame savo el-paštą.

Patarimas nr. 7 – pagreitinkite internetą

Taip padarysite pasinaudoję Google web accelerator (webaccelerator.google.com) programa, kurią parsisiųsite vos per kelias minutes. Kaip „pagreitintojas“ dirba? Labai paprastai: į visus tinklalapius pradėsite vaikščioti per Google serverį (labai greitą); programa sukurs dažnai lankomų tinklalapių kopijas; programa naikins interneto ryšio trukdžius; siunčiamų failų apimtis bus sumažinta. Daugiau informacijos čia.

Patarimas nr. 8 – naudokite Google toolbar

Negi jums neatsibosta pop-up‘ai? Negi po draugo gimtadienio sugebate parašyti žodį be klaidų? Google toolbar (toolbar.google.com) – priedas IE arba Firefox naršyklėms, didinantis darbo produktyvumą: bookmark‘sų kontrolė; mėgstamiausių tinklapių share‘inimas; spell cheker‘is ir t.t. Daugiau apie teikiamas galimybes čia.

Patarimas nr. 9 – naudokite Google desktop

Tai dar vienas nuostabus įrankis, kurio pagalba PAČIĄ svarbiausią įrangą (kalendorius, garso valdymo pultelį, RSS naujienas, Skype kontaktus ir daug daugiau) rasite tiesiog desktop’e.

Patarimas nr. 10 – sekite Google naujienas

Tai vertingiausias patarimas. Google yra sparčiausiai auganti IT bendrovė visame pasaulyje. Įvairių „žaisliukų“ ji pateikia kiekvieną mėnesį. Vieną dieną (tokia diena tikrai ateis) Googlius pateiks, tarkim, tokį „simple“ daikčiuką.