2020-11-25

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

20 daiktų, kurių nereikėtų pirkti panaudotų

20 daiktų, kurių nereikėtų pirkti panaudotų

Kai kurie daiktai yra pernelyg asmeniški, lengvai pažeidžiami ar tiesiog per svarbūs, kad būtų perkami padėvėti. Žemiau išvardytos dvi dešimtys prekių, kurios turėtų būti įsigyjamos tik naujos.

1. Kūdikiams skirti baldai ir reikmenys

Jei esama bent menkiausios galimybės sukelti kūdikiui grėsmę, įsigyjant naudotą daiktą, verčiau rinkitės naują. Tai, ar vaikiška lovelė tinkama ir saugi naudoti, nustatyti labai sunku, tad nerizikuokite mažylio gerove.

2. Automobilio kėdutės

Panaudota automobilio kėdutė gali būti nesaugi net ir tuo atveju, jei iš pirmo žvilgsnio jos išvaizda nekelia įtarimų, be to, kiekvienais metais kėdutės gaminamos vis saugesnės, o jų kainos paprastai būna įkandamos.

3. Dviratininko šalmas

Vienas dviratininko šalmas skirtas apsaugoti tik nuo vieno nelaimingo atsitikimo, vėliau reikėtų įsigyti naują. Tai, ar šalmas pažeistas, plika akimi nustatyti labai sunku.

4. Padangos

Sunku įvertinti, ar automobilio padangos yra patyrusios avariją, tačiau ši informacija yra fundamentaliai svarbi, nes avariją patyrusio automobilio padangos gali būti pažeistos ir nesaugios naudoti.

5. Nešiojamieji kompiuteriai

Suprantama, jog nešiojamieji kompiuteriai paprastai nelaikomi vienoje vietoje, taigi, neretai yra pažeidžiami ir sutrenkiami, tačiau pažeidimus ne visais atvejais paprasta pastebėti. Naudotą nešiojamąjį kompiuterį įsigyjantis žmogus niekuomet negali būti tikras, kaip greitai suges kuris nors prietaiso komponentų, be to, netenkama garantijos.

6. Techninė įranga

Paprastai techninė įranga parduodama drauge su registracijos numeriu, kuriuo vėliau yra aktyvuojama kompiuteryje. Jei įsigytos techninės įrangos registracijos numeris kartą jau panaudotas, didelė tikimybė, jog antrąsyk įrangos aktyvuoti nepavyks.

7. Plazminiai televizoriai

Taisyti tokį televizorių ar keisti jo dalis atsieis labai brangiai, kai kuriais atvejais – beveik tiek pat, kiek kainuotų naujas, taigi, verčiau įsigyti naują televizorių ir bent jau gauti garantiją.

8. DVD grotuvai

Panaudotus DVD pirkti netgi labai protinga, tačiau DVD grotuvai turėtų būti įsigyjami nauji. Į DVD grotuvus montuojami greitai susidėvintys lazeriai, kurių taisymas ar keitimas kainuoja beveik tiek pat, kiek vertas naujas grotuvas.

9. Skaitmeninės ir vaizdo kameros

Kaip ir nešiojamieji kompiuteriai, skaitmeninės ir vaizdo kameros neretai pažeidžiamos ir sutrenkiamos, o pažeidimai dažnai būna sunkiai pastebimi. Kameros taisymas kainuoja labai brangiai.

10. Garsiakalbiai ir mikrofonai

Garsiakalbiai ir mikrofonai yra mobili, taigi, lengvai pažeidžiama garso įranga, be to, kaip ir nešiojamųjų kompiuterių bei vaizdo kamerų atveju, pažeidimus pastebėti nelengva.

11. Fotoaparato objektyvas

Skaitmeninio fotoaparato objektyvas yra vertingiausia prietaiso dalis, nuo kurios tiesiogiai priklauso nuotraukų kokybė. Bet koks objektyvo pažeidimas bus pastebimas nuotraukose, tad verčiau nerizikuokite.

12. Nuotraukų apšvietimo lemputės

Šiuo atveju galvoje turimos ne įprastos namų apšvietimui naudojamos lemputės, bet specialios, parduodamos drauge su fotografijos įranga. Tokios lemputės būna nepigios, tačiau tarnauja palyginti trumpai, tad maža tikimybė, jog įsigysite nenaują, bet vis dar kokybišką.

13. Čiužiniai ir patalynė

Perkant naudotus čiužinius bei patalynę, ryžtamasi miegoti su kitų žmonių erkutėmis, bakterijomis ir kūno skysčiais. Be to, net ir labai kokybiški čiužiniai paprastai netarnauja ilgiau nei dešimties metų.

14. Maudymosi kostiumėliai ir apatiniai

Nereikia didelės išminties suprasti, kodėl nedera pirkti naudotų maudymosi kostiumėlių ir apatinių: šie drabužiai yra pernelyg intymūs, kad būtų pakartotinai naudojami kito asmens.

15. Nardymo kostiumai

Ilgai dėvimi nardymo kostiumai nustoja patikimai šildyti. Nardant vandens slėgis ilgainiui pažeidžia kostiumo medžiagą ir jis gali plyšti.

16. Avalynė

Avalynė per ilgą laiką prisitaiko prie ją dėvinčio asmens pėdos, taigi, naujam savininkui gali būti nepatogi, be to, batus nelengva tinkamai dezinfekuoti, taigi, rizikuojama užsikrėsti nemaloniomis ligomis, pavyzdžiui, pėdų grybeliu.

17. Skrybėlės

Perparduodamos skrybėlės paprastai nevalomos ir nedezinfekuojamos, taigi, įsigydami tokią rizikuojate „paveldėti“ buvusio savininko odos ligas, prakaitą, pleiskanas ar net utėles.

18. Kosmetika

Kosmetika – puiki priemonė perduoti pavojingoms bakterijoms ir infekciniams susirgimams – nuo akių uždegimo iki lūpų pūslelinės. Jei neišgalite įsigyti naujos kosmetikos, verčiau pamėginkite gaminti ją patys (tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti) arba apskritai jos atsisakykite.

19. Naminių gyvūnų reikmenys

Didelė tikimybė, jog senos dėmės ir kvapai tebedomins jūsų augintinį, be to, nuo panaudotų reikmenų gyvūnas gali užsikrėsti įvairiomis ligomis.

20. Vakuuminė valymo įranga

Vakuuminė valymo įranga lengvai pažeidžiama, o jos taisymas – brangus.

19