2020-12-03

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

25 mylimiausios ir nekenčiamiausios tatuiruotės

25 mylimiausios ir nekenčiamiausios tatuiruotės

Neseniai internetiniame BBC portale buvo išspausdintas Lucy Townsend straipsnis apie tatuiruotes, kurias žmonės myli ir dievina, arba, priešingai, nekenčia ir gailisi pasidarę. Straipsnis sulaukė daugybės skaitytojų komentarų. Štai 25 įdomiausi.

1. Kai man buvo kiek daugiau nei 20 metų, ant rankos išsitatuiravau brūkšninį kodą nuo prezervatyvų dėžutės. Nesigailiu, bet vis dar nesuprantu, kas mane pastūmėjo tai padaryti. Bill Wignall, Lidsas.

2. Būdamas 17 metų, ant kairiojo dilbio išsitatuiravau kryžių su žodžiais “mama” ir “tėtis”. Dabar vadovauju vienai rimtai kompanijai, todėl kasdien privalau vilkėti marškinius ilgomis rankovėmis. Man netrukus sueis 50 metų, ir jau 20 metų šia tatuiruotę laikau jaunystės klaida. Philip Hoden, Linkolnas.

3. Tuo metu, kai nusprendžiau pasidaryti tatuiruotę, gyvenau Šefilde. Meistrui pasakiau, kad noriu tatuiruotės, bet nežinau, kokį piešinį pasirinkti. Jis atsakė: “Jei nežinai, ko nori, tai nieko ir nedaryk.” Tai buvo puikus ir nuoširdus atsakymas. Po 5-erių metų, kai jau tvirtai žinojau, ko noriu, grįžau pas tą patį meistrą, nors jau kurį laiką gyvenau gimtajame Esekse. Dabar ant mano rankos puikuojasi Esekso kriketo klubo herbas ir užrašas “100% Essex Girl”. Negaliu atsidžiaugti. Sally Stracey, Pajūrio Sautendas.

4. Vidinėje kairiojo dilbio pusėje turiu tatuiruotę “Una vita – vitate”. Kai nėra nuotaikos, užtenka į ją žvilgtelėti, ir prisimenu, kad mes turime “tik vieną gyvenimą – gyvenkime”. Tai ne tik puikus šūkis, bet ir nuostabus kaligrafijos kūrinys. Subtilu ir stilinga. Andrew Shaw, Piterboras.

5. Vienas mano bendradarbis kitam kolegai padarė “naminę” tatuiruotę. Tikriausiai jis yra vienintelis žmogus Škotijoje, ant kurio rankos puikuojasi užrašas “Scottland” (su dviem “t” raidėmis). Andrew, Škotija

6. Esu išsitatuiravusi du imbierinius žmogeliukus: vienas atrodo kaip velniukas, kitas – kaip angeliukas. Man jie vis dar labai patinka. Kažkas yra klausęs, ką darysiu, kai jie išeis iš mados, bet aš atsakiau, kad taip neatsitiks. Pasistengiau, kad mano paveiksliukai būtų kuo originalesni. Kat, Stoktonas prie Tiso.

7. Mano tatuiruotė – tai “Boyzone” dainos pavadinimas “Isn’t it a Wonder?” (“Argi tai ne stebuklas?”) ant dešiniosios kulkšnies. Kai kurie žmonės galvoja, kad tai kvaila, bet tokiems atsakau, kad jie gali manyti, jog tai Bachas ar “The Rolling Stones”. Kita mano tatuiruotė – užrašas “SPDG 76-09”, skirtas Stivenui Geitliui atminti. Šios mano tatuiruotės yra kur kas subtilesnės nei vieno mano draugo, ant kurio nugaros ištapyti visų penkių grupės narių portretai. Angie, Notingemas.

8. Tatuiruotę pasidariau, kai man buvo 18-a. Dabar man 36-eri ir jau seniai to gailiuosi. Visų pirma, tatuiruotė yra labai matomoje vietoje, antra – ji visiškai beprasmė. Šiuo metu ją šalinu lazeriu. Pirmoji ir antroji procedūros buvo gana neskausmingos, bet trečioji – tikras siaubas. Be to, bijau, kad liks randas. Turiu dar vieną tatuiruotę, kurios nesigailiu. Ji nėra matomoje vietoje ir primena tam tikrą mano gyvenimo tarpsnį. Louise, Vokingemas.

9. Turiu kelias tatuiruotes, bet gailiuosi tik vienos – moters su nepridengtais speneliais. Tuo metu tai atrodė puiki mintis. Mark Morris, Telfordas.

10. Prieš keletą metų išgyvenau sunkų laikotarpį. Pasiprašiau laisvos dienos ir nuėjau pasidaryti pirmosios (ir kol kas vienintelės) tatuiruotės. Tai buvo būtent tai, ko man reikėjo – kažkas asmeniško, skirto tik man, ko niekas negalėtų atimti ar sugadinti. Ant dešiniojo klubo išsitatuiravau didelį spalvotą pyragaitį. Jis neišsprendė visų mano problemų, bet visada praskaidrina nuotaiką. Sophie, Londonas.

11. Kai man buvo 17-a, išsitatuiravau vieną Simonido mintį. Esu išsilavinusi (netrukus gausiu filosofijos daktarės laipsnį) ir pragmatiška. Pasirinkau vietą, kur oda nelinkusi temptis, ir po truputį didinu savo tatuiruočių kolekciją. Protingi žmonės priima protingus sprendimus, o kvaili.. patys suprantate…Eva, Londonas.

12. Pirmąjį piešinį – rojaus paukštį ant dešiniosios blauzdos – išsitatuiravau būdamas 21-erių. Pasigailėjau vos išvydęs rezultatą, bet laikui bėgant pripratau. Po kelerių metų pasidariau dar vieną tatuiruotę. Ši kartą išsirinkau vienaragio paveiksliuką ir paprašiau juo papuošti mano nugarą. Labai skaudėjo. Deja, pataikiau pas nepatyrusį meistrą – mano vienaragis turėjo septynias kojas ir į bananą panašų kaklą. Laimei, jis ištatuiruotas tokioje vietoje, kur jo nemato nei aplinkiniai, nei aš. Mark Thompson, Bakingemas.

13. Labai gailiuosi tatuiruočių, kurias pasidariau būdama 18-os. Dėl vienos kaltas alkoholis, dėl kitos – ne, bet nė viena jų nebuvo apgalvota. Laimei, tatuiruotės yra tokiose vietose, kurias dengia drabužiai. Tai žvaigždė ir primityvus delfinas. Gailiuosi, kad jas pasidariau, nes auginu dukrą, kuriai aiškinu, kad esame tobuli tokie, kokie gimėme. Man palengvėtų, jei nuo tatuiruotės atkalbėčiau bent vieną moterį. Rebecca, Klevedonas.

14. Paauglystėje ant rankos išsitatuiravau Pegasą, bet būdamas 21-erių supratau, kad jis labiau primena Mano Mažąjį Ponį. Po kelerių metų jį užmaskavau Ying Yang simboliu. Nuo to laiko pasidariau dar keletą tatuiruočių – stuburą, raumenis ir šonkaulius, kurių niekada nebegalėsiu panaikinti. Nežinau, ar man to reikėjo. Ashley Curtis, Eseksas.

15. Gailiuosi pasidaręs tatuiruotę ant nugaros. Tai užrašas “Paskambink man”. Siaubinga! Ronnie Sparke, Eseksas.

16. Pirmąją tatuiruotę – raudoną velniuką ant šlaunies – išsitatuiravau jau būdama 64-erių. Po kelių savaičių dar vienu paveiksliuku papuošiau ranką. Kai kurie draugai sako, kad esu kvaištelėjusi, bet aš nesigailiu. Mano vyrui, kuris turi nemažai tatuiruočių, mano piešinėliai labai patinka. Elizabeth Waters, Linkolnas.

17. Turiu dvi tatuiruotes ant nugaros ir po vieną ant abiejų rankų. Aš jų nesigėdiju, bet esu vadovas ir žinau, koks galingas yra pirmasis įspūdis, tad per svarbius susitikimus jas slepiu po drabužiais. Gailiuosi tik užrašo ant pirmosios tatuiruotės, kurią pasidariau prieš 20 metų. Ši tatuiruotė – tai kaukolę veriantis peilis. Gražus piešinys, gražios spalvos, bet ant jos užrašyta “Gimęs pralaimėti”. Domėjausi, ar ši užrašą galima kaip nors paslėpti ar panaikinti, bet tai neįmanoma. Tad susidomėjusiems žmonėms sakau, kad esu “Spurs” gerbėjas. Gavin Woolnough, Horšamas.

18. Esu išsitatuiravęs vaikų ir buvusios žmonos vardus. Dėl vaikų vardų nesigailiu, bet žmonos vardas buvo didelė klaida. Luke Tremaine, Plimutas.

19. Kai man buvo 17-a, su draugais nuvykome atostogauti. Padauginęs alkoholio nusprendžiau ant kulkšnies išsitatuiruoti savo merginos vardą (“Jodi”). Po trijų mėnesių išsiskyrėme. Be to, užrašas labiau primena “Jedi”, o aš nekenčiu “Žvaigždžių karų”. Euan Connelly, Kerkoldis, Škotija.

20. Turiu keletą tatuiruočių, bet gailiuosi tik vienos. Ją pasidariau, kai buvau liekna 16-metė. Ši tatuiruotė yra ant pilvo, todėl laikui bėgant ji prarado formą ir išbluko. Kate, Truras.

21. Pirmąsias tatuiruotes, skirtas seneliams atminti, pasidariau būdamas 40-ies. Tai dvi kortos – būgnų tūzas seneliui ir širdžiu tūzas senelei. Anksčiau tatuiruočių nemėgau ir nenorėjau, bet vėliau jos pradėjo patikti. Dabar turiu septynias – nuo kortų iki japoniško užrašo “Garbė, ištikimybė, tiesa” – ir labai jomis džiaugiuosi. Ateityje planuoju išsitatuiruoti nardytoją su akvalangu. Ian Chance, Redingas.

22. Labai gailiuosi pasidaręs tatuiruotę ant kaktos. Buvau girtas. Dabar turiu trečią akį su blakstienomis ir kitais atributais. James, Lesteršyras.

23. Turiu keturias tatuiruotes ir ruošiuosi darytis penktą. Gailiuosi tik vienos – mažo šikšnosparnio ant pilvo. Pasidariau ją, nes myliu šikšnosparnius, bet pasirinkau netinkamą vietą. Piešinys išsitempė ir atrodo keistai, be to, procedūra buvo be galo skausminga. Planavau šalia šikšnosparnio išsitatuiruoti ir mėnulį bei žvaigždes, bet nebegalėjau pakelti skausmo. Rebecca, Londonas.

24. Tatuiruotės norėjau dar būdama paauglė, bet nebuvau tikra, koks piešinys man patiktų. Pirmąją tatuiruotę pasidariau tik sulaukusi 40-ies. Dabar turiu tris – po vieną ant abiejų pečių ir vieną ant riešo. Mano tatuiruotės man turi didelę prasmę ir nėra tik madingi paveikslėliai. Labai džiaugiuosi, kad nepaskubėjau. Galbūt paauglystėje atrodo, kad delfinas ant kulkšnies yra puiki idėja, bet ar taip manysite ir sulaukę 50-ies? Linda, Glazgas.

25. Mano senelis buvo ant dilbio išsitatuiravęs Amerikos vėliavą. Kai tėtis paklausė, kodėl jis taip padarė, senelis atsakė: “Kad ji man visada primintų, kokia kvaila yra jaunystė.” Kate Kreke, Kingsbridžas.

16