7 patys įdomiausi faktai apie kavą, kurių galbūt nežinojai

Įdomybės

7 pačių įdomiausių faktų apie kavą, kurių galbūt nežinojai

Didina smegenų aktyvumą

Jūs žinojote, kad kavos dėka žmogus tampa dėmesingesnis ir labiau susikoncentravęs. Bet tai dar ne viskas…Pasirodo, kava su cukrumi gali maksimaliai aktyvuoti reikalingas užduočių atlikimui smegenų dalis, o viskas dėka kofeino ir gliukozės santykio.

Didina spaudimą

Jei jūs kenčiate dėl pažemėjusio arterinio spaudimo, kavos puodelis – puikus vaistas. Bet hipotonikams, kuriems nuo šio gėrimo stebima tachikardija ir padažnėja pulsas, nuo kavos visgi geriau susilaikyti. Hipertonikai gali ramiai gerti kavą, nepergyvendami dėl spaudimo pakilimo, juk sistemingas tonizuojančio gėrimo vartojimas verčia organizmą prie jo prisitaikyti.

Stiprina imuninę sistemą

Mokslininkai įrodė, kad kuo daugiau natūralios šviežiai maltos kavos puodelių jūs išgeriate, tuo mažiau rizikuojate mirti anksčiau laiko. Pats protingiausias kavos kiekis per dieną – 3 puodeliai. Esmė tame, kad šis gėrimas stiprina imunitetą, kepenis, širdies ir kraujagyslių sistemą ir gerina virškinamojo trakto darbą.

Gelbsti nuo galvos skausmo

Jei jums skauda galvą ar jūs kenčiate nuo migrenos, gerkite kavą. Žinoma, ji negalės pakeisti nuskausminančių preparatų, juk juose yra visos būtinos medžiagos kovai su įvairiomis skausmo rūšimis.  Bet kofeino specialiai deda į tokius medikamentus, kadangi jis didina vaistų efektyvumą  40%.

Gelbsti nuo streso ir depresijos

Kai jūs išgeriate kavos, organizme išsiskiria dopaminas ir serotoninas, kurie atsako už gerą nuotaiką. Kofeinas, esantis tik kavoje, gerai stimuliuoja centrinę nervų sistemą, ir tai sulaiko jus nuo depresijos.

Gerina atmintį

Kalbame apie trumpalaikę atmintį, bet tai taip pat gerai, juk iš pradžių informacija užsilaiko trumpalaikėje atmintyje, o paskui pereina į ilgalaikę.

Padeda sulieknėti

Kofeinas didina hormono leptino kiekį kraujyje, o tai sukelia svorio mažėjimą. Įrodyta, kad kavaholikai priauga svorio žymiai lėčiau ne tie, kurie šio gėrimo nevartoja, o treniruotės sporto salėje tampa jiems efektyvesnės.