Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

A. Anušauskas vyksta į Berlyną – susitiks su Vokietijos gynybos ministre A. Kramp-Karrenbauer

Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su oficialiu vizitu lankysis Berlyne, kur susitiks su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer.

Ministrai aptars saugumo situaciją Baltijos regione, Aliaksandro Lukašenkos režimo hibridinę ataką prieš Lietuvą, dvišalį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą bei aktualius NATO ir ES klausimus.

A. Anušauskas oficialaus vizito metu taip pat susitiks su Vokietijos Federalinės kanclerės Angelos Merkel patarėju Europos saugumo klausimais dr. Uwe Corsepiusu bei Vokietijos lietuvių bendruomene.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių saugumo ir gynybos srityje – ši šalis ypač prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo, ji yra ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką.

Vokietija ne tik vadovauja, bet ir skiria didžiausią karių skaičių Rukloje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, o taip pat aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Pastaruoju metu Vokietija tapo ir pagrindine Lietuvos partnere tarptautinėse operacijose Malyje, Viduržemio jūroje.

31