Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Agnė Bilotaitė susitiko su žmogaus teisių aktyviste Nadia Murad

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Lietuvoje viešinčia žmogaus teisių aktyviste, 2018 m. Nobelio taikos premijos laureate ir JT geros valios ambasadore Nadia Murad. Susitikime kalbėta apie dabartinę migracijos krizę, jos priežastis, žmogaus teisių užtikrinimą.

N. Murad įkurta organizacija „Nadios iniciatyva“ siekia Irake atkurti jazidų etninės-religinės mažumos tėvynę – Sindžaro provinciją, kurią 2014 m. sunaikino ISIS,  vykdžiusi jazidų genocidą. Nuo to laiko tūkstančiai žmonių gyvena pabėgėlių stovyklose. N. Murad teigimu, žiūrint į dabartinę migrantų krizę prie išorinės Europos Sąjungos sienos, reikėtų koncentruotis į jos pamatines priežastis ir sistemiškai tarptautiniu lygiu spręsti tokių grupių kaip jazidai bendruomenių stiprinimo ir grįžimo į gimtinę klausimus, nes migracijos krizė tėra pasekmė.

„Jūsų pastangos ir Jūsų darbai šiandieniniame kontekste yra labai reikšmingi. Išties, svarbiausia yra spręsti migracijos priežasčių klausimą, o pažeidžiamose situacijose esantys žmonės niekuomet neturi būti išnaudojami nedemokratinių režimų kaip įrankiai jų politiniams tikslams“, – susitikime teigė A. Bilotaitė.

2018 m. įsteigta nevyriausybinė organizacija „Nadios iniciatyva“, bendradarbiaudama su šalių lyderiais, vyriausybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, siekia ginti seksualinio išnaudojimo aukas ir padėti atstatyti krizės ištiktas bendruomenes. N. Murad 2018 m. kartu su Denis Mukwege (Kongo Demokratinė Respublika) buvo apdovanota Nobelio taikos premija už pastangas nutraukti seksualinio smurto, kaip karo ir ginkluotų konfliktų įrankio, naudojimą.

91