Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Alytaus aplinkosaugininkai tikrino ar gyventojai kūrena namus pagal nustatytus reikalavimus

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriais vykdė gyventojų, kūrenančių kietuoju kuru, prevencinius namų patikrinimus Alytaus rajone. Nustatyta, kad gyventojai kūrena namus pagal aplinkosauginius reikalavimus. 

Aplinkosaugininkai atliko patikrinimus individualiuose gyvenamuose namuose Takniškių kaime, Lelionių kaime, Domantonių kaime, Mikalavo kaime, Venciūnų kaime. Pareigūnams tikrinant gyventojų kūrenimo įrenginius pažeidimų nenustatyta.

Per patikrinimą gyventojams buvo teikiama informacija apie atliekų kūrenimo žalą gamtinei aplinkai ir žmogaus sveikatai.

Taip pat kartu su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais buvo tikrinama ar privačiuose namuose yra įrengti dūmų detektoriai.

Ugniagesiai, norėdami užtikrinti saugų kūrenimą, asmenims pasakojo apie dūmų detektorių laikymo ir kaminų priežiūros būtinumą, be to dalino šiuos įrenginius gyventojams.

„Šiais prevenciniais patikrinimais norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad individualius namus galima šildyti tik aplinkos neteršiančiu ir pavojaus žmogaus sveikatai nekeliančiu kuru, kitu atveju gresia administracinė atsakomybė“, – teigia Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Reda Baublienė.

Aplinkosaugininkai primena, kad kūrenamos atliekos labai teršia orą, todėl žmonės, degindami draudžiamas medžiagas, kenkia savo sveikatai. O aplinkiniai kvėpuodami užterštu oru jaučia nemalonų kvapą, galintį sukelti ir kosulį. Taigi draudžiama deginti pramonines ir buitines atliekas – drabužius, avalynę, baldus, langų rėmus, plastikinius daiktus, atliekas, apdorotas lakais, klijais, dažais, impregnuojamosiomis medžiagomis, ir pan.

Informuojame, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3000 eurų

13