Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėtai laikomos pumos mirties

Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėtai laikomos pumos mirties. Vakar Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu Lietuvos zoologijos sodo specialistais vykdė UAB „Hesona“ neplaninį patikrinimą, kurio tikslas buvo nustatyti ar bendrovės voljeruose laikomi puma ir 3 karčiuotieji pavianai, yra teisės aktų nustatyta tvarka pažymėti mikroschemomis.

Gyvūnų migdymą vykdė Lietuvos zoologijos sodo specialistai.

Tos pačios dienos vakare UAB „Hesona“ atstovai informavo aplinkosaugininkus, kad bendrovės darbuotojai aptvare aptiko kritusią pumą. Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą gyvūno kritimo priežasčiai nustatyti.

Primename, kad nykstančių ir saugomų gyvūnų ir paukščių rūšių apsauga yra prioritetas visame pasaulyje. Lietuvos aplinkosaugininkai principingai vertina saugomų gyvūnų ir paukščių neteisėtą laikymą, veisimą ir prekybą.

Taip pat primename, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

58