Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Aplinkosaugininkai: reidų metu dėmesys ir miškų kontrolei, ir šviečiamajai veiklai

Aplinkos apsaugos departamento Miškų departamento pareigūnai Marijampolės rajone reido metu tikrino, kaip gabenama mediena, vykdomi miško kirtimai, ar laikomasi Apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašo nuostatų, turimi reikiami dokumentai.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai privačių miškų savininkai nesilaiko Apvalios medienos gabenimo aprašo reikalavimų ir gabendami medieną, neturi visų reikiamų dokumentų. Tikrinant asmenis, nesiekiama bausti, norima informuoti ir šviesti privačių miškų savininkus, kad jie žinotų galiojančius reikalavimus, jų laikytųsi ir nebūtų daroma pažeidimų“, – pastebi Kauno miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Rytis Kuzmickas.

Pasak aplinkosaugininko, kai medieną gabena Valstybinės miškų urėdijos atstovai arba juridiniai privačių miškų savininkai, nesklandumų kyla mažiau, nes jie medieną gabena nuolat ir tvarkos yra aiškios. Dėl gabenimo dokumentų problemų dažniausiai kyla fiziniams asmenims, nes jie tai daro retai, ir reikalavimai pasimiršta.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad fiziniai privačių miškų savininkai, gabendami medieną, privalo turėti:

  • medienos gabenimo lapą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir leidimą kirsti mišką (arba jo kopiją), kai apvalioji mediena pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti leidimai kirsti mišką yra privalomi;
  • medienos gabenimo lapą, nuosavybės teisės į miško valdą dokumentą (arba jo kopiją) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kai apvalioji mediena pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti leidimai kirsti mišką yra neprivalomi.

Už medienos ruošos, gabenimo, miško išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimą asmenims gresia bauda nuo 60 iki 140 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 110 iki 300  eurų.

Aplinkosaugininkai dėkoja žmonėms, kurie padeda užkardyti pažeidimus ir išaiškinti pažeidėjus. Todėl, pamačius šiukšlintojus, įtarus miško vagystę ar kitą pažeidimą, prašo nedelsiant skambinti Skubiosios pagalbos telefonu 112 ar AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 5 2 73 2995.

56