Ar žinojai, kad „Samsung“ 1999 m. paskelbė pirmąjį išmanųjį laikrodį-telefoną?

Įdomybės

Ar žinojai, kad „Samsung“ 1999 m. paskelbė pirmąjį išmanųjį laikrodį-telefoną?

Šviesūs protai dešimtmečius bandė patobulinti nešiojančių laikrodžių funkcionalumą. Jų idėjos paruošė kelią moderniems išmaniesiems laikrodžiams kuriuos turime dabar, tokiems kaip „Moto 360“, „LG Watch Urbane“ ir, žinoma, „Apple Watch“. Tačiau dešimtmetį trukusi išmaniųjų laikrodžių istorija taip pat parodė nemažai nesėkmingų bandymų masėms pristatyti padorų aukštųjų technologijų laikrodį. Vienas tokių bandymų buvo „Samsung SPH-WP10“, kuris laikomas pirmuoju ir vis dar vienu iš nedaugelio laikrodžių telefonų.

Tuo metu tai buvo mažiausias ir lengviausias „belaidis laikrodis“, kuris kada nors buvo pagamintas, o jo dizainas iš tikrųjų priminė lyg jis būtų iš filmo „Žvaigždžių karai“. Tačiau pagal šiandieninius išmaniųjų laikrodžių standartus „Samsung“ laikrodžių telefonas nebuvo nei lengvas, nei plonas – jis svėrė 50 gramų ir buvo 2 centimetrų storio, jau neminint to, kad antena išlisdavo iš šono.
„Samsung SPH-WP10“ suderino elektroninio laikrodžio ir mobiliojo telefono funkcionalumą, nors jis nebuvo puikus. Trumpai tariant, tai buvo mobilusis telefonas, kurį galėjote nešioti ant riešo ir skambinti iki 90 minučių – štai kiek baterija galėjo tarnauti. Laikrodis turėjo galinį apšvietimą, vienspalvį LCD ekraną ir fizinius mygtukus, skirtus naršyti po meniu. Taip pat galima buvo surinkti tam tikrą kontaktą naudojant balso komandas. Rinkti numerį ar įvesti tekstą buvo nelengva užduotis, nes įrenginyje nebuvo tinkamos klaviatūros.

Gamintojas labai tikėjosi atkreipti jaunimo rinkos dėmesį į „Samsung SPH-WP10“ laikrodį, tačiau jiems nepasisekė. Tai greičiausiai lėmė keista įtaiso išvaizda ir nepatogus jo valdymai.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=NmKDn356Etk[/embedyt]