Tuti.LT

Visos pramogos vienoje vietoje

Be tėvų žinios – jokio auskaro

Be tėvų žinios – jokio auskaro

Nuo gruodžio nepilnamečiai nebegalės nė auskaro įsiverti be tėvų sutikimo. Auskarai ir tatuiruotės netikėčiausiose kūno vietose prieinamos ne tik suaugusiems, bet ir paaugliams, dar nesulaukusiems pilnametystės.

Tik grožio salonų darbuotojai nusprendžia, suteikti galimybę paaugliams Reklama

Pasipuošti ar ne.

Šių metų gruodžio 1-ąją įsigalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu pateikti „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kuriuose nurodoma, jog 18 metų nesulaukęs asmuo negalės įsiverti auskaro, pasidaryti permanentinio makiažo ar tatuiruotės be raštiško tėvų sutikimo.

A.Šlepetienė mano, jog tokių reikalavimų reikėjo jau seniai. Be tėvų sutikimo negalima net patikrinti, ar moksleivis neturi galvos parazitų, o štai auskarų vėrimas ir tatuiruočių darymas iki šiol nesudarydavo jokių kliūčių.

Duria laiptinėse

Uždraudus nepilnamečiams savavališkai visam laikui papuošti savo kūną grožio salone, gali kilti kitų problemų.

Ir dabar gan populiaru auskarus vertis savarankiškai ar šį darbą patikėti apie tai ne ką išmanantiems draugams.

Dažnai tokios procedūros atliekamos tiesiog namuose ar laiptinėje. Tokiu elgesiu gydytoja A. Šlepetienė yra pasibaisėjusi.

Juk esant antisanitarinėms sąlygoms atsiranda galimybė susidaryti įvairiausioms komplikacijoms: pradedant skylutės pūliavimu ir baigiant ŽIV.

Nemoka prižiūrėti

Lengvų komplikacijų gali atsirasti ir auskarą įsivėrus ar tatuiruotę pasidarius profesionaliame grožio salone.

Tačiau Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja mano, kad dažniausiai taip nutinka ne dėl specialisto klaidos, o dėl to, kad paaugliai netinkamai prižiūri pravertą ar ištatuiruotą vietą.

A.Šlepetienė vylėsi, jog kuomet tokiems dalykams bus būtinas tėvų leidimas, jie prisiims ir daugiau atsakomybės bei padės savo vaikui tinkamai prižiūrėti neįprastai papuoštą vietą.

Visuose salonuose pamokoma, kaip elgtis su nauju auskaru ar tatuiruote, tačiau paaugliai dažnai būna neatidūs ir išsiblaškę, todėl nurodymus pamiršta.