Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Bus svarstomas siūlymas dėl parlamentarų patekimo į Seimo rūmus tik su galimybių pasu

Seimas pradėjo svarstyti Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos pristatytas Seimo statuto pataisas (projektas Nr. XIVP-1157), kuriomis siūloma nustatyti, kad Seimo narys valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės ar karantino metu į Seimo rūmus galėtų įeiti tik pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.

Toks dokumentas pagal siūlomą teisinį reguliavimą Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Pasak J. Razmos, Seimo nariams būtų iš esmės taikomi tie patys reikalavimai, kaip ir visiems piliečiams, kai yra tam tikri nustatyti apribojimai dėl patekimo į uždaras patalpas, tai galiotų ir patekimui į Seimo rūmus.

„Manau, Seimo nariams neiškiltų kokių nors ypatingų sunkumų įgyvendinti savo konstitucines pareigas visavertiškai dalyvauti posėdžiuose, balsuoti, nes netgi tie, kurie yra dėl kokių nors įsitikinimų atsisakantys skiepytis, turėtų galimybę, kaip ir kiti piliečiai, kurie laikosi tokių nuostatų, pasidaryti atitinkamą testą savo lėšomis ir dalyvauti Seimo posėdžiuose“, − kalbėjo Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.

Kaip iniciatorius pažymi aiškinamajame rašte, tokiu būdu siekiama užtikrinti vienodą Seimo narių ir kitų asmenų teisių bei pareigų reguliavimą ir saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas.

Po pristatymo už šiuos pakeitimus balsavo 70 Seimo narių, prieš – 22, susilaikė 18 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 16 d.

42