2021-05-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

„Citybee“ duomenų bazės vagystė – 110 tūkst. vartotojų informacija

Šiuo metu „raidforums“ forume pardavinėjama tokia informacija kaip vartotojo prisijungimas, vardas, pavardė, asmens kodas, el. pašto adresas, telefono numeris vairuotojų teisių numeris ir galiojimo data.

Spaudos konferencijoje „CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris pateikia naujausią turimą informaciją apie bendrovės klientų duomenų vagystę ir su tuo susijusius veiksmus.

Visa su įvykiu susijusi informacija yra pateikta atsakingoms institucijoms. Siekiant apsaugoti klientų interesus ir išaiškinti nusikaltimą, bendradarbiaujama su Lietuvos policija.
Naktį iš vasario 15 į 16 d. kibernetiniai nusikaltėliai užsienyje registruotame forume paskelbė žinutę, kad turi ne tik dalies „CityBee“ klientų vardus, pavardes ir asmens kodus, kaip buvo skelbta anksčiau, bet taip pat ir telefonų numerius, elektroninio pašto adresus, gyvenamosios vietos adresus, vairuotojų pažymėjimo numerius bei užkoduotus slaptažodžius.
Pavogtų „CityBee“ klientų duomenų paskelbimas nepadarys jokios įtakos „CityBee“ klientų finansinių paslaugų saugumui, nes bendrovė nekaupia jautrios informacijos susijusios su klientų mokėjimo būdais.
Paaiškėjus naujiems faktams, „CityBee“ savo klientus, kurie bendrovės sistemoje registravosi iki 2018 m. vasario 22 d., ragina pakeisti savo slaptažodžius tiek „CityBee“ sistemoje, tiek kitose sistemose, jei buvo naudotas toks pats ar panašus slaptažodis.
„CityBee“ taip pat kuria specialią karštąją liniją. Visi, kurie bendrovės sistemoje registravosi iki 2018 m. vasario 22 d., rūpimus klausimus užduoti jau gali el. paštu info@citybee.lt. Netrukus taip pat bus sukurta ir karštoji telefono linija.
Šiuo metu „CityBee“ aiškinasi, kokiu būdu galėjo būti pavogti trejų metų senumo „CityBee“ klientų duomenys.
135
Dalinkis naujienomis