2021-05-05

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

ES žada griežtesnį dialogą su COVID-19 vakcinų gamintojais

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį nuotoliniu būdu aptarė vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) strategiją su Europos sveikatos ir maisto saugos komisare Stella Kyriakides, Vokietijos sveikatos apsaugos ministru Jehns Spahn, Kroatijos, Kipro, Bulgarijos, Graikijos, Nyderlandų ir Slovakijos kolegomis, Europos Komisijos (EK) ir Europos Parlamento atstovais.

Europos Liaudies Partijos organizuotame pasitarime daug dėmesio buvo skirta vakcinų tiekimui ir su juo susijusiems iššūkiams. Sveikatos ministrai ir kiti pasitarimo dalyviai vienbalsiai pasisakė už griežtesnį dialogą su gamintojais, užtikrinant sutartyse numatytų įsipareigojimų ir tiekimo grafikų laikymąsi.

„Vakcinacijos strategija yra ne tai, ką mes sakome apie lūkesčius ir tikslus, o tai, kur faktiškai keliauja mūsų vakcinos. Mes raginame taikyti didesnį spaudimą gamintojams ir palaikome ryžtingus EK veiksmus vakcinų tiekimo klausimais“, – per pasitarimą kalbėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, primindamas pagrindinį visų šalių tikslą – išgelbėti kiek įmanoma daugiau gyvybių.

EK šiuo metu rengia naują tvarką, kuri leis reguliuoti Europos Sąjungoje (ES) gaminamų vakcinų eksportą. Pagal rengiamą eksporto autorizacijos schemą, vakcinų tiekimui už ES ribų leidimą turės suteikti EK, atsižvelgdama į valstybių narių siūlymus ir vertinimus.

„Tai nėra eksporto draudimas, bet mūsų investicijų apsauga ir skaidrumo mechanizmas. ES valstybės skyrė didelius pinigus vakcinų kūrimui, todėl mes turime žinoti, kur keliauja mūsų užsakytos vakcinos“, – per susitikimą teigė Europos sveikatos ir maisto saugos komisarė S. Kyriakides.

A. Dulkys atkreipė dėmesį į su vakcinacija susijusius visuomenės lūkesčius ir svarbą motyvuoti visuomenę. Vokietijos sveikatos apsaugos ministras J. Spahn pritarė, kad turime nuosekliai komunikuoti su visuomene, dalijantis faktais ir tikslia informacija.

Pasitarimo dalyviai sutarė, kad reikalingas didesnis viruso atmainų sekvenavimas, ir pasidžiaugė, kad farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ gaminamos bei šiuo metu ES naudojamos vakcinos demonstruoja veiksmingumą ir prieš mutavusias koronaviruso atmainas.

Vilčių teikia ir kompanijos „Novavax“ vakcinos klinikiniai tyrimai, rodantys aukštą jos efektyvumą. EK atstovai užtikrino, kad saugių ir veiksmingų vakcinų registracija bus atliekama per trumpiausią įmanomą laiką.

79
Dalinkis naujienomis