Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Europos darbo rinkos barometras: Lietuva atsilieka nuo vidurkio

Šių metų lapkritį Europos darbo rinkos barometras antrą mėnesį iš eilės mažėjo tiek pat – 0,7 balo. Šiuo metu jis siekia 102,4. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) pagrindinis rodiklis vis dar išlieka aukštesnis nei prieš COVID-19 krizę, bet darbo rinkos atsigavimas stabilizuojasi.

Tačiau kai kuriose šalyse darbo rinkos padėtis vis dar nėra gera: barometras Islandijoje, Kipre, Bulgarijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje šiuo metu yra žemiau 100 balų.

„Europos valstybinės užimtumo tarnybos vis dar pastebi, kad darbo rinkos auga, tačiau stebima tendencija, kad tolesnis nedarbo mažėjimas bus daug lėtesnis nei pastaruoju metu“, – praneša Enzo Weberis, IAB prognozių vadovas. Anot jo, tai daugiausiai lemia logistikos procesų trikdžiai visame pasaulyje.

Europos darbo rinkos barometro nedarbo rodiklių raidos subrodiklis per mėnesį sumažėjo 0,9 balo ir lapkritį siekė 101,3. Tai rodo, kad nedarbingų asmenų skaičius ateityje ir toliau mažės, tačiau šis procesas vyks lėčiau. Būsimo užimtumo augimo antrinis subrodiklis sumažėjo 0,5 balo iki 103,6, bet vis dar išlieka aukštesnis už nedarbo.

„Nepaisant stipraus ekonomikos atsigavimo vasarą, atsinaujinus pandemijos rizikai ir taikant naujas jos suvaldymo priemones, mažėja Europos darbo rinkos augimo perspektyvos“, – pridūrė M. Weberis.

47