2021-04-14

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

FNTT švenčia 24-ąsias įkūrimo metines

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba mini savo 24-ąsias įkūrimo metines. Nuo 1997 m. vasario 4 dienos veikiančios tarnybos tikslas – apsaugoti valstybės finansų sistemą, atskleisti ir tirti sudėtingas nacionalines bei tarptautines nusikalstamas veikas, susijusias su pridėtinės vertės, pelno, akcizo ir kitų mokesčių grobstymu, neteisėtu praturtėjimu, taip pat veikas, susijusias su Europos Sąjungos paramos lėšų neteisėtu gavimu ir panaudojimu.

Laikantis šalyje galiojančio karantino reikalavimų, tradicinė šventė buvo perkelta į virtualią erdvę.

Su švente Tarnybą sveikindama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, kad pareigūnų darbas yra labai svarbus.

„Tarnyba yra labai svarbi Lietuvai, nes ji saugo valstybės finansų sistemą, todėl dėkojame už jūsų atsidavimą. Pasaulis eina į priekį, todėl FNTT turi būti moderni ir šiuolaikiška. Vidaus reikalų ministerija ir FNTT yra partneriai, tad kartu sieksime šio tikslo – kad Tarnyba atitiktų nūdienos iššūkius“, – sakė VRM ministrė A. Bilotaitė.

Nuotoliniu būdu darbuotojus sveikindamas Tarnybos direktorius Antoni Mikulskis sakė, kad Tarnybos darbas keičiasi kiekvieną dieną.

„Pandemija tapo iššūkiu visiems. Tačiau mūsų tarnyba pasitiki ir vertina kitos tarnybos bei institucijos. Noriu palinkėti drąsos, ištvermės ir ryžto visiems pareigūnams. Mūsų darbas yra apsaugoti valstybės finansų sistemą ir kiekvieną žmogų“, – sakė A. Mikulskis.

Kaip ir kiekvienais metais, FNTT šventės metu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą buvo apdovanoti bei paskatinti 50 darbuotojų.

1997 m. vasario 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 90 buvo įsteigtas Mokesčių policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. 2002 m. balandžio 1 d. įsigaliojo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įstatymas. Pagal šį įstatymą Mokesčių policijos departamentas pertvarkytas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą. FNTT buvo nustatytos naujos, labiau valstybės finansų apsaugai specializuotos funkcijos. Pertvarkai nepasibaigus, 2002 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Revizijų departamentas, pavaldus Finansų ministerijai, buvo prijungtas prie FNTT.

44
Dalinkis naujienomis