Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

„Frontex“ pareigūnai galės naudotis Lietuvos pasieniečių ginklais

Briuselyje ES Teisingumo ir vidaus reikalų taryboje dalyvaujanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros („Frontex“) vadovu Fabrice Leggeri ir pasirašė naują sutartį. Joje numatoma galimybė „Frontex“ samdomiems pareigūnams tarnybos metu prireikus naudotis Lietuvos pasieniečių ginkluote.

„Tai svarbi sutartis, sustiprinanti bendradarbiavimą bei pasitikėjimą tarp Lietuvos ir „Frontex“. Agentūros pareigūnų pagalba mums ir toliau išlieka labai aktuali“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Susitikime aptartas tolimesnis bendradarbiavimas su „Frontex“ Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Šių metų vasarą smarkiai išaugus neteisėtų Lietuvos sienos kirtimų skaičiui, Lietuva kreipėsi į „Frontex“ dėl pagalbos valdant migracijos krizę. „Frontex“ tęsia misiją Lietuvoje, ją vykdo 54 „Frontex“ pareigūnai.

Lietuva su „Frontex“ glaudžiai bendradarbiauja ir migrantų grąžinimo į kilmės šalis srityje – į Lietuvą deleguoti 3 „Frontex“ specialistai talkina organizuojant tapatybės identifikavimo misijas ir perkant bilietus grąžinamiems užsieniečiams.

64