2020-11-29

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Gamtos pokštas: šešiamečiui išdygo auksinis dantis

Gamtos pokštas: šešiamečiui išdygo auksinis dantis

Nepatikėsite, tačiau šis keistas nutikimas siekia net šešioliktą amžių. Tuometinės Austrijos teritorijoje įsikūrusiame Weigelsdorfo miestelyje (dabartinėje Lenkijoje) vietinius gyventojus nustebino negirdėtas neregėtas atvejis – šešiamečiui nei iš šio, nei iš to išdygo auksinis dantis.

Keistas Christopho Müllerio atvejis sudomino visus to meto mokslininkus, kurie įvairiais tyrimais stengėsi išsiaiškinti ir paaiškinti šį neįprastą fenomeną. Ištyrę berniukui išdygusį dantį, mokslininkai patvirtino, kad jis, nors ir žemos prabos, tačiau auksinis.

Kiek vėliau tie patys mokslininkai priėjo prie išvados, neva šešiamečiui auksinis dantis išdygo dėl tuometinių geografinių pokyčių – gruodžio 22 dieną prasidėjusios žiemos saulėgrįžos ir tam tikrų planetų išsidėstymo pokyčių.
Galiausiai šiuo „stebuklu“ buvo apkaltinti berniuko tėvai, savo sūnui auksinį dantį „įstatę“ patys, mat pastarasis išsižiodavęs tik tiems, kurie už keisto danties apžiūrą jam atsilygindavo pinigais. Ši tiesa buvo atskleista tik po to, kai berniukui susimušus su kitu berniuku vienas miestelio gydytojas pabandė „pataisyti“ nuo smūgio iškritusį auksinį dantį.

10