Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Gyventojų žūtis gaisruose neretai lemia socialinės problemos

Spalio 6 d. nuotoliniu būdu vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje buvo aptartas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir savivaldybių bendradarbiavimas mažinant gaisrų ir juose žūstančių gyventojų skaičių.

Departamento direktorius Saulius Greičius padėkojo merams už skiriamą dėmesį gyventojų saugumui, akcentuodamas, kad nors ir dedama daug pastangų siekiant išvengti žūčių gaisruose, bet pandemijos metu, kai daugiau laiko leidžiama namuose, kai rečiau atvykstama aplankyti garbaus amžiaus artimųjų, žūčių rizika gaisruose didėja. „Matome ir pavojingas tendencijas, kurios yra labai susijusios su socialinėmis problemomis. Turime socialinę atskirtį, kurios be savivaldos įsitraukimo negalime pakeisti,“ – pažymėjo S. Greičius.

Departamento Valstybinės priešgaisrinė priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas apžvelgė dabartinę žūčių gaisruose situaciją be jų priežastis, pateikdamas Vidaus reikalų ministerijos Gaisrų prevencijos veiksmų plane iškeltus uždavinius – sustiprinti gaisrų prevencijos veiklą savivaldybėse, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti šalies gyventojų saugaus elgesio įpročius bei tobulinti gaisrų prevencijos organizavimą.

Šiuo metu su savivaldybėmis yra parengtos 36 gaisrų prevencijos programos, 18 jų yra rengiamos. Bendromis pastangomis siekiama, kad gyventojus, esančius rizikos grupėse, pasiektų ne tik prevencinė informacija, bet jie sulauktų ir praktinės pagalbos, kuri padėtų užtikrinti jų būstų saugumą.

Departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas pažymėjo, kad valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vien šiemet jau patikrino per 70 tūkst. gyvenamųjų būstų. Jis pakvietė merus aktyviai dalyvauti Saugiausios savivaldybės rinkimuose.

„Merai dovanoja dūmų detektorius, elementus, rūpinasi krosnių remontu. Bendras mūsų tikslas yra teisingas. Turime padaryti viską, kad tokių nelaimių nebūtų“, – sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

46