2020-12-03

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Hitleris ir jo mitai: ar fiureris tikrai turėjo tik vieną sėklidę?

Hitleris ir jo mitai: ar fiureris tikrai turėjo tik vieną sėklidę?

Neseniai atrastas istorinis dokumentas dar kartą prikėlė ilgai gyvavusį mitą, kad Hitleris turėjo tik vieną sėklidę, rašo MailOnline. Pirmojo pasaulinio karo medikas Johanas Jamboras, aptikęs sužeistą Hitlerį Somos mūšio lauke, septintajame dešimtmetyje papasakojo apie savo atradimą kunigui, kuris pokalbį įamžino raštu.

Anot kunigo įrašų, Jamboras rado Hitlerį, rėkiantį iš skausmo. Jo apatinė pilvo dalis buvo sužeista, kojos susitepusios krauju ir trūko vienos sėklidės. Pirmi Hitlerio ištarti žodžiai: „Ar galėsiu turėti vaikų?“

Nors pasakojimas labai dramatiškas ir patvirtina 1939 metais sukurtą dainelę „Hitler has only got one ball, / the other is in the Albert Hall“ („Hitleris turi tik vieną sėklidę, / Kita laikoma karališkoje Alberto Hallo salėje“), nėra pagrindo tikėti jame skelbiama tiesa. Nei Theodoras Morellis, diktatoriaus asmeninis gydytojas, nei kiti medikų įrašai nemini jokio vienišo „kiaušinio“. Hitlerio kūno liekanos negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti tokių gandų, kadangi sudegusiam lavonui neįmanoma atlikti autopsijos.

Tai jokiu būdu ne vienintelis gandas, kuriuo apipinta Hitlerio „legenda“. Daugybė teorijų bando paaiškinti jo neapykantą žydų tautai. Viena teorija tvirtina, kad Hitlerio smarkus antisemitizmas gimė, kai šis nuo žydų prostitutės užsikrėtė sifiliu. Kita teorija teigia, kad tai įvyko žydų daktarui nesugebėjus išgelbėti jo mirštančios motinos. Trečia teorija Hitlerio neapykantą kildina iš nuoskaudos, kurią jis jautė, kai žydų profesoriai nepriėmė jo į Vizualiųjų menų akademiją.

Hitlerio seksualine orientacija taip pat buvo nuolatos abejojama. Bremeno universiteto daktaras Lotharas Machtanas tvirtino, kad Hitleris buvo pasileidęs homoseksualas, savo poreikius žvėriškai tenkinęs su bet kokiais vyrais. Tačiau atėjęs į valdžią jis užgniaužė savo polinkius ir turėjo homoseksualumą dangstyti. Anot akademiko, 1934 metų liepą vykusi „Ilgųjų peilių naktis“, kai buvo įsakyta nužudyti 150 Hitlerio šalininkų, buvo bandymas nuslėpti fiuhrerio „tamsiąją paslaptį“.

Tačiau tokie samprotavimai irgi neturi pagrindo, kadangi Hitlerio santykiai su Eva Braun atrodė įtikinami.
Bene absurdiškiausias gandas tvirtina, jog žiauraus kanclerio „pasididžiavimą“ vaikystėje nukando ožka, kai šis pabandė į jos burną nusišlapinti. Tačiau tokie pasakojimai labiau atskleidžia ne apie Hitlerio asmenybę, o apie žmonijos poreikį bet kokiais būdais atrasti ir paaiškinti absoliutaus blogio kilmę.

16