Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Įdomūs faktai apie viską

Kai kurie vilkai Britų Kolumbijoje (JAV) yra vadinami „jūrų vilkais“, kadangi kasdien jie nuplaukia bent po kelis kilometrus, kad rastų maisto. Apie 90% jų dietos sudaro jūrų maistas. Be to, jie turi išskirtinį DNR, kuris skiriasi nuo kitų vilkų.

Grenlandijos rykliai yra seniausi pasaulyje, o vienas jų, kaip skaičiuoja mokslininkai, yra sulaukęs 392 metų amžiaus.

Laivas CMA CGM Jacques Saadéplukdes yra daugiausiai vienu metu jūrinių konteinerių pergabenęs laivas – net 21433. Vieno standartinio konteinerio ilgis 6 metrai, todėl jeigu visus 21433 konteinerius sustatytume į vieną eilę, jų bendras ilgis sudarytų 128,59 km.

1959 metais JAV paštas pamėgino pristatyti laiškus paleisdami raketą ir tokiu būdu iš Virdžinijos į Floridą vos per 22 minutes pristatė 3000 laiškų.

1959 metais į rasiškai atskirtą biblioteką Pietų Karolinoje buvo iškviesta policija, kuomet 9 metų berniukas Ronaldas E. McNairas atsisakė išeiti iš bibliotekos be pasiimtų knygų. Vėliau šis berniukas tapo fizikos mokslų daktaru ir buvo vienas astronautų, keliavusių su „Challenger“ kosminiu laivu. Tuo tarpu pastatas, kuriame buvo minėta biblioteka, vėliau buvo pavadintas šio vyro vardu.

Actekų imperijos miestas Tenočtitlanas buvo didelis miestas su 140 000 gyventojų. Jis buvo pastatytas Teskoko ežero saloje ir sujungtas su žemynine dalimi trimis pylimais. Miestas taip pat turėjo didžiules piramides, plūduriuojančius sodus ir kanalus. 1521 metais šį miestą sunaikino ispanai.

Pilt Carin Ersdotter buvo melžėja ir pieno pardavėja iš Švedijos, kuri buvo apibūdinama kaip neįtikėtinai graži. 1833 ir 1834 metais ji pardavinėdavo pieną Stokholmo gatvėse ir sutraukdavo didžiules minias vyrų, kurie norėdavo pamatyti jos grožį. Kartą ji buvo suimta už trukdymą eismui, kadangi „blokavo kelią su savo grožiu“. Ji tapo tokia žymi, kad aristokratai ėmė mokėti pinigus, kad galėtų ją demonstruoti savo svetainėse.

XX a. 7-ajame dešimtmetyje žiurkės tapo rimta problema varginguose Vašingtono rajonuose. Matydamas valdžios pasyvumą, aktyvistas Julius Hobsonas ėmė pats gaudyti žiurkes narvuose ir grąsino jas paleisti rajonuose, kuriuose gyveno turtingieji ir baltieji. Netrukus miestas parengė žiurkių populiacijos kontrolės programą vargingai gyvenantiems rajonams.

XX amžiaus pradžioje moterys naudojo skrybėlių smeigtukus, kad apsigintų nuo seksualinių priekabiautojų gatvėje. Šie smeigtukai buvo tokie veiksmingi, kad vėliau tapo moterų galios simboliu. Tuo tarpu priekabiaujantys vyrai dažnai likdavo su žaizdomis, kurios nebūdavo rimtos, bet labai skausmingos.

Būtent taip 1983 metais žmonės darydavo ekrano vaizdo nuotraukas (screenshot‘us).

Kai 50 kurčių vaikų iš Nikaragvos, nemokančių gestų kalbos, buvo patalpinti vienoje mokykloje, jie netrukus sukūrė savąją gestų kalbą. Mokslininkai iki pat šiol tyrinėja šį spontanišką kalbos atsiradimą.

Sargaso jūra yra vienintelė pasaulyje, kuri neturi kranto. Ji randasi Atlanto vandenyne, o ją iš vandenyno išskiria rudi dumbliai.

50