2020-11-30

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Interneto sensacija: kokios spalvos ši suknelė?

Interneto sensacija: kokios spalvos ši suknelė?

Vieni žiūrovai mato suknelę auksinės ir baltos spalvų, kiti – juodos ir mėlynos.
Mokslininkai suskubo paaiškinti, kodėl skirtingi žmonės drabužį mato skirtingai.

Kokios spalvos ši suknelė?

Tai klausimas, neduodantis ramybės milijonams viso pasaulio interneto vartotojų. Škotų dainininkė Caitlin McNeill, suknelės nuotrauką paskelbė portale „Tumblr“. Vieni lankytojai suknelę mato auksinės ir baltos spalvų, tuo tarpu kiti – juodos ir mėlynos.

Pasaulio garsenybės taip pat įsitraukė į ginčą ir nesutarė, kokių spalvų iš tiesų yra suknelė. Kim Kardashian akimis suknelė aukso ir baltos spalvų. Tuo tarpu dainininkė Tailor Swift tikina, kad ji – juodai mėlyna.
Fotografijoje demonstruojamą suknelę galima įsigyti „Amazon“ interneto parduotuvėje, tad kompanija patvirtino, kad ji mėlynos ir juodos spalvų.
Mokslininkų paaiškinimas
Mokslininkai suskubo paaiškinti, kodėl skirtingi žmonės drabužį mato skirtingai. Šviesa, patenkanti per fotoaparato objektyvą atspindi skirtingo ilgio bangas. Skirtingų ilgių bangos perduoda informaciją apie spalvas.
„Šviesa patenka į akį, kuri apdoroja pirminį vaizdą. Galinėje akies tinklainėje į vaizdą reaguoja pigmentai, kurie perduoda signalą smegenims. Žmogui nereikia galvoti apie tai, kokios spalvos daiktą jis mato. Smegenys nusprendžia, kuri spalva nuo objekto atsispindi ryškiausiai ir taip įvertina bendrą daikto spalvą“, – teigė žurnale „Wired“ cituotas mokslininkas.
Pasak jų, internete išplitusioje nuotraukoje šviesa atspindi vienodai net keletą skirtingų spalvų, todėl žiūrovai suknelę mato nevienodai.
46