Ką reiškia būti pajungtam prie plaučių ventiliatoriaus Covid-19

Įdomybės

Ką reiškia būti pajungtam prie plaučių ventiliatoriaus Covid-19

Visų pirmą, tai NE deguonies kaukė, kuri yra uždedama ant veido, kai pacientas tuo metu patogiai guli ir skaito žurnalus. Dėl Covid-19 prijungimas prie ventiliacijos yra skausminga intubacija, kuri įkišama į gerklę ir ten pasilieka iki tol, kol tu gyveni arba numiršti. Ši procedūra yra atliekama su anastezija ir ventiliatorius paliekamas 2-3 savaitėms, jo nejudinant, dažnai aukštyn kojom, su vamzdeliu, įkištu per burną iki trachėjos, kuris leidžia kvėpuoti pagal plaučių vėdinimo aparato ritmą.

Pacientas negali nei kalbėti, nei valgyti, negali nieko daryti natūraliai – aparatas palaiko gyvybę. Tai sukelia diskomfortą ir skausmą, todėl medicinos ekspertai turi skirti raminamuosius ir skausmą malšinančius vaistus tam, kad būtų užtikrintas vamzdelio toleravimas tol, kol yra reikalingas ventiliatorius. Tai prilygsta dirbtinei komai.

Praėjus 20 dienų po tokio gydymo, jaunas pacientas praranda 40% raumenų masės ir yra pažeidžiama burna arba balso stygos, bei taip pat galimos plaučių arba širdies komplikacijos. Būtent dėl šios priežasties seni arba jau ir taip silpni žmonės negali atlaikyti gydymo ir miršta.

Daugelis iš mūsų yra šioje valtyje… taigi saugokitės, nebent jūs norite tai patirti.

Prie viso to pridėkite dar vamzdelį į savo skrandį per nosį ar odą skysto maisto tiekimui, lipnų maišelį prie savo užpakalio viduriavimui surinkti, kateterį šlapimui surinkti, prijungtą lašelinę skysčiams ir vaistams, arterinį kateterį jūsų kraujo spaudimui stebėti, kuris visiškai priklauso nuo tiksliai apskaičiuotų vaistų dozių, seselių komandų, anestezijos ir gydytojų seselių, kurios turi keisti jūsų kūno padėtį kas dvi valandas, nes jūs gulite ant kilimėlio, kuriame cirkuliuoja šaltas skystis tam, kad numuštų jūsų 40 C temperatūrą.

Šis straipsnis nepasako, kad pacientas gali girdėti viską, kas yra sakoma, todėl jei personalas nerūpestingai kalba apie mirtį, pacientas panikuoja. Jeigu yra sumažinami raminamieji, pacientas supanikuoja, nes negali kvėpuoti, kalbėti ar šiuo atveju, judėti. Kai yra sumažinami vaistai nuo skausmo, pacientas rėkia viduje, bet negali ištarti nė garso. Kai jie išima vamzdelius, tai yra ypatingai nepatogu.

Trachėja gali pakeisti respiratorių, bet pacientas vis tiek negali kalbėti ar valgyti be vamzdelio.