2020-12-04

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Ką žmonės dažniausiai veikia tualete?

Ką žmonės dažniausiai veikia tualete?

Klausimas gali pasirodyti juokingas, nes atsakymą žino kiekvienas. Tačiau pasirodo, jog be pagrindinės tualeto paskirties ši vieta yra populiari daryti daugybę visiškai nesusijusių su gamtiniais reikalais dalykų.

Pavyzdžiui, mėgstamiausias britų užsiėmimas tualete yra skaityti laikraščius bei knygas, spręsti „sudoku“ galvosūkius, bendrauti su kolega ar rašyti trumpąsias sms žinutes.

Pasaulinės tualeto dienos proga Jungtinės Karalystės organizacija „Tearfund“ atliko gyventojų apklausą ir išsiaiškino, ką žmonės visai mielai veikia tualete. Apklaustieji keturiolika milijonų britų prisipažino, jog atlikdami gamtinius reikalus tuščiai laiko nešvaisto: skaito laikraščius, žurnalus ar net knygas, kurias palieka šalia klozeto iki kito apsilankymo.

Dar aštuoni milijonai prisipažino mielai kalbantys mobiliuoju telefonu arba bendraujantys su artimaisiais, kurie yra netoli ir gali juos girdėti. Kas penktas britas, esantis tualete, tuo pat metu rašo telefonu trumpuosius sms pranešimus.

Apklausa taip pat atskleidė dar vieną keistą faktą – dauguma žmonių tualete mėgsta galvoti apie maistą. Vyrai, užsukę į viešą tualetą, mėgsta dairytis į šonus ir stengiasi „netyčia“ nužiūrėti kaimyno „vyrišką pasididžiavimą“.

Kitas tyrimas atskleidė, kad kas šeštas viešųjų tualetų lankytojas niekada neplauna rankų. Daugiau nei pusė žmonių niekada nesinaudoja rankų džiovintuvu, esančių tualete.

Tačiau medikai tikina, jog būtent drėgnos rankos yra kaltos dėl daugelio žarnyno infekcijų ir ligų. Žmonės net neįsivaizduoja, jog galėtų save apsaugoti vien išsidžiovinę nuplautas po tualeto rankas.

Pasaulinė tualeto diena yra minima ne šiaip sau – tai bandymas atkreipti viso pasaulio dėmesį į tarptautinę higienos problemą.

„Tai didžiulė gėda, kad dvidešimt pirmajame amžiuje daugiau nei du su puse milijardo žmonių visame pasaulyje neturi arba negali naudotis tualetu. Daugiau nei devyni šimtai milijonų planetos gyventojų negali gauti net normalaus geriamo vandens,“ – pareiškė apklausą atlikusios kompanijos „Tearfund“ atstovai.

Praeitą mėnesį Tarptautinė Didžiosios Britanijos vystymosi taryba patikino, jog padarys viską, kad per artimiausius penkerius metus įvairiose pasaulio vietose būtų pastatyti tualetai daugiau nei penkiasdešimčiai milijonų žmonių.
Britų Karališkoji sveikatos apsaugos draugija informuoja, jog dėl prastos buitinės higienos ir nešvarių tualetų plinta gausybė žmonėms nežinomų bakterijų, kurios yra kaltos dėl tūkstančių žmonių mirčių.

17