Kainos TSR ir kam užtekdavo atlyginimo

Be kategorijos

Kainos TSR ir kam užtekdavo atlyginimo

Pabandykime prisiminti, kokius atlyginimus gaudavo žmonės Tarybų Sąjungoje ir ką už tuos pinigus galėdavo įsigyti paprastas pilietis?

Nurodytos kainos galiojo nuo 1975 m. iki 1985 m.

Taigi, studento stipendija sudarė maždaug 40–45 rublius. Jaunas specialistas, ką tik baigęs institutą, gaudavo 90–120 rublių atlyginimą. Po trejų metų darbo stažo atlyginimas padidėdavo iki 150 rublių.

Medicinos seselė uždirbdavo 80 rublių, gydytojas – 120. Buvo leidžiama dirbti pusantro ar netgi dviem etapais. Mokslininkas akademikas gaudavo maždaug 700 rublių. Kai kurie valstybės tarnautojai uždirbdavo mažiau už jį. Pavyzdžiui, srities komiteto sekretorius uždirbdavo 450 rublių. Įprasta pensija sudarė 100 rublių.

Kas kainuodavo mažiau nei vieną rublį:

Gazuoto gėrimo stiklinė ir degtukų dėžutė – 1 kapeiką.

Už tris kapeikas buvo galima nusipirkti stiklinę giros.

Jeigu turėjote nuo 7 iki 10 kapeikų, pietums galėjote nusipirkti kilogramą bulvių.

11 kapeikų kainuodavo skanūs eskimo ledai, pusė litro pieno parduotuvėje – 16 kapeikų, o baltos duonos kepalas – 22 kapeikas.

Rūkaliai turėjo pakloti 35 kapeikas už populiarias bulgariškas cigaretes „Rodopli“ arba „Vega“, o „Kosmosas“ kainuodavo dvigubai brangiau – 70 kapeikų.

Vyras galėdavo apsikirpti už 40 kapeikų.

Kainos nuo vieno iki dešimties rublių:

Dviejų patiekalų pietūs valgykloje su kompotu kainuodavo vieną rublį. Už vyno „Kaberne“ butelį reikėjo sumokėti dviem kapeikomis daugiau. Muzikos gerbėjai už plokšteles mokėdavo po du rublius ir penkiolika kapeikų. O kasetė kainuodavo net keturis rublius.

Daktariškos dešros kilogramas – beveik tris rublius (2,90). Nepigi būdavo ir degtinė – 5 rubliai už butelį. Žygių mėgėjai turėjo pakloti 8,50 rublio už puikų kinų gamybos termosą.

Nuo dešimties iki šimto rublių:

Rubiko kubas kainuodavo „červoncą“.

Itin populiarūs moteriški kvepalai „Klima“ buvo parduodami už 25 rublius, dviratis „Ereliukas“ – 40 rublių.

Aprengti vaiką į mokyklą kainuodavo 35–45 rublius. Būtent tiek kainuodavo mokyklinė uniforma. Patogios avalynės gerbėjai turėdavo išleisti 50–70 rublių už sportbačius.

Septyniasdešimt rublių kainuodavo akustinė gitara „Cremon“.

220×137 cm dydžio „močiutės“ kilimas ant sienos kainuodavo 96 rublius.

Nuo šimto iki tūkstančio rublių:

Už 100–150 rublių iš spekuliantų buvo galima įsigyti madingų džinsų. Magnetofonas „Elektronika 302“ buvo parduodamas už 155 rublius.

Madinga ondatros kepurė kainuodavo 250 rublių. Kietuoliai paklodavo 670 rublių už motociklą „Iž-Planeta-3“.

Nuo tūkstančio ir daugiau:

Studentas, atidirbęs pamainą statybose, daugiausia gaudavo pusantro tūkstančio. Šią sumą jis galėjo išleisti motociklui „Dnepr“. Visgi automobiliai buvo prabanga. Kad galėtų juos įsigyti, piliečiams tekdavo taupyti ne vienerius metus. „Moskvič-412“ paskutiniais „sąstingio“ metais kainuodavo beveik 5 000 rublių, o „šeštukas“ (VAZ-2106) dar brangiau – 7 200.

Brangiausia mašina buvo elitinė GAZ-24 „Volga“ – 9 200 rublių.

vmarkus.lt