Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kaip apsaugoti vaikus nuo perkaitimo?

Vos prasidėjus kalendorinei vasarą į Lietuvą atkeliavo karštis. Paprastai karščiu laikomas toks meteorologinis reiškinys, kai aukščiausia oro temperatūra yra +30 °C ir aukštesnė, o toks pavojingas temperatūros pakilimas trunka 1 – 2 dienas.

Nors karštis gali padaryti neigiamą įtaką visų žmonių sveikatai, tačiau jis itin pavojingas vaikams. Būnant karštoje aplinkoje gali kilti perkaitimo rizika. Perkaitimas – tai organizmo būklė, kurios metu sutrinka kūno temperatūros reguliacijos mechanizmai bei pakyla temperatūra. Perkaitęs vaikas gali skųstis galvos svaigimu, skausmu, jaučiasi apsvaigęs, mieguistas, gali pakilti jo kūno temperatūra. Apie perkaitimą taip pat byloja drėgna, oda, pykinimas.

Ne tik tėveliai, bet ir ugdymo įstaigų, personalas turi imtis priemonių, apsaugančių vaikus nuo galimo neigiamo karščio poveikio, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento specialistai primena svarbiausius dalykus, į ką turėtų atkreipti dėmesį darželių bei mokyklų vadovai karštą vasaros dieną:

  • Darželį lankantys vaikai kasdien 2 kartus šviesiu paros metu vaikai turi būti išvedami į lauką. Vaikų veikla lauke neorganizuojama, kai oro temperatūra lauke 32 o C ar aukštesnė.
  • Vaikų žaidimų aikštelėse turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių. Šiam tikslui turi būti naudojami stacionarūs ar kilnojami įrenginiai (pavyzdžiui, pavėsinės, skėčiai), šešėlį sudarantys želdiniai.
  • Visose ugdymo patalpose (grupių žaidimų, miegamojo poilsio patalpose, mokymo klasėse bei mokymo kabinetuose), apšviečiamose tiesioginiais saulės spinduliais, turi būti įrengtos užuolaidos, žaliuzės ar kitos apsaugos nuo saulės priemonės.
  • Mokymo klasės ir mokymo kabinetai, kuriuose neįrengta mechaninio vėdinimo sistema, turi būti išvėdinami po kiekvienos pamokos
  • Mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 28 °C, o sporto salėje – ne aukštesnė kaip 24 °C.
  • Ugdymo įstaigose turi būti sudarytos higieniškos sąlygos nemokamai atsigerti geriamojo vandens (rekomenduojama kambario temperatūros, pvz., pilstomo iš geriamajam vandeniui skirtų indų, talpų, automatų ir pan.).
  • Priminti tėveliams, kad karštomis dienomis vaikai neturėtų būti aprengiami pernelyg šiltai, reiktų rinktis šviesius, laisvesnius, gerai prakaitą praleidžiančius, natūralaus pluošto pavyzdžiui medvilnės, lino drabužius. Būtinai vaikui uždėti galvos apdangalą.
80