2020-12-04

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Kaip pašalinti nemalonų batų kvapą?

Kaip pašalinti nemalonų batų kvapą?

Nemalonus batų kvapas tai nepatogumas, su kuriuo susiduria tikriausiai kiekvienas. Problema yra ypač pastebima vasarą, kai dėl aukštos temperatūros kojos yra pasmerktos stipriai prakaituoti, kas sukuria idealias sąlygas nemalonaus kvapo atsiradimui. Pagrindinė jo priežastis yra grybai ir bakterijos, kurios atsiranda dėl drėgmės pertekliaus. Pravartu žinoti, kaip elgtis, norint apsaugoti batus nuo blogo kvapo ir ką daryti, jei problema visgi atsirado.

Kova su nemaloniu kvapu – ko vengti ir ką daryti?

Didžiausias kaltininkas, atsakingas už nemalonaus mūsų batų kvapo atsiradimą yra bakterijos ir grybai. Jų pašalinimas iš avalynės yra mūsų pagrindinis prioritetas. Visų pirma privalome susimąstyti apie tinkamos avalynės pasirinkimą. Tinkamos ventiliacijos neturintys batai skatina bakterijų ir grybų atsiradimą. Ne mažiau svarbios yra kojinės, kurios turi būti pagamintos iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė, kuri pasižymi gera oro cirkuliacija. Netinkamos medžiagos yra tos, kurios užlaiko drėgmę bato viduje ir ant mūsų odos, o tinkamos perkelia drėgmę išorėn.

Nemalonų batų kvapą galima pašalinti pasitelkus daugybę naminių būdų, veiksmingų kovoje su bakterijomis ir grybais. Užtenka prieš apsiaunant batus įberti į juos sodos. Sodos reikia įberti ir nusiavus batus. Batus, į kuriuos įbėrėme sodos, paliekame šiltoje ir sausoje vietoje. Tačiau nereikia batų palikti priešais tiesioginius saulės spindulius ar šalia šilumos šaltinio. Šis metodas tinka tik tai avalynei, kurią avime su kojinėmis. Soda puikia sugeria drėgmę, a kartu su ja visus įkyrius kvapus.

Kovoje su nemaloniu kvapu taip pat galima pasinaudoti šaldikliu. Batus įvyniojame į plastikinį maišelį ir paliekame šaldymo kameroje. Minimalus norimam efektui pasiekti reikalingas batų šaldymo laikas yra dvi valandos.

Kovos su kvapu aksesuarai

Batų parduotuvės siūlo nemažai skirtingų priemonių, padedančių panaikinti nemalonų batų kvapą. Tai gali būti specialus purškikliai, kuriais yra apipurškiamas batų vidus. Daugybė žmonių teigia, jog veiksminga priemonė yra pipirmėčių aliejus. Be to, batų parduotuvių asortimente rasime kvapnius maišelius, kuriuos reikia įdėti į sausą avalynę ir palikti keliolikai valandų. Maišeliai užtikrina netgi kelis mėnesius trunkantį poveikį. Jam pasibaigus maišeliai yra iškeičiami į naujus, kurie toliau suteikia šviežią batų kvapą.

15