2020-11-29

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Kaip suprasti, kai tau meluoja

Kaip suprasti, kai tau meluoja

10 minučių kūno kalbos pamokėlė padės suprasti, kada tau meluoja, rašo Telegraph.co.uk.

Šiuolaikinėje visuomenėje daug meluojama. Kiekvieną dieną susiduriame su smulkiu melu, nes norime atrodyti malonūs ir išauklėti. Meluoti mokomės nuo vaikystės. Iš pradžių tai darome prastai ir tėvai visada pastebi mūsų melą, tačiau augdami meluojame vis profesionaliau. Būtent todėl taip sunku suprasti kada mums meluoja suaugę, tačiau yra keletas požymių, kurie gali padėti.

Ar jie nervinasi tik šiaip sau?

Melo požymiai gali priminti paprasčiausią susinervinimą. Todėl jei žmogaus nervingumas yra neadekvatus situacijai, galima spėti, kad jis meluoja. Palyginkite kaip tas žmogus dažniausiai elgiasi ir jei jo elgesys atrodo kitoks nei įprastai, jei jo akys laksto, jis laižosi lūpas, liečia veidą, tai gali būti melavimo požymiai.

Slėpimasis

Meluodamas žmogus nesąmoningai daro judesius, kuriais slepia veidą arba kūną. Nosies lietimas yra dažnas nervingumo požymis. Billas Clintonas prieš specialios komisijos apklausą apie jo santykius su Monica Lewinsky, mokėsi neutralios kūno kalbos, tačiau per visą apklausą jis net 26 kartus prilietė savo nosį.

Judrumas

Kai žmogus stengiasi atrodyti įprastai, nors taip nesijaučia, jis dažniausiai tampa pernelyg judrus, nes stengiasi nuslėpti melą.

Šypsena

Nenatūrali šypsena akivaizdus melo požymis. Mokslininkai atliko tyrimus ir nustatė, kad žmonės dažniau šypsosi sakydami tiesą.

Pasitikėk nuojauta

Žmonės dažnai gali nujausti melą, todėl jei spėji, kad kas nors tau meluoja, tikriausiai taip ir yra.

18