2020-11-29

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Kaip žinoti, ar esi pasiruošęs intymiam gyvenimui?

Kaip žinoti, ar esi pasiruošęs intymiam gyvenimui?

Jei turi mylimąjį ir jūs draugaujate jau ne pirmą mėnesį, pagalvoji, ar ne laikas suartėti. Kiti tai daro kur kas anksčiau, kai kurie net nesivargina draugauti. Kaip žinoti, ar esi pasirengęs atsiduoti savo simpatijai, ar ne per anksti, ar dar palaukti?

Į šiuos kankinančius klausimus stengiasi atsakyti kiekviena jauna pora. Thesite.org pateikia kelis parimus, kaip sužinoti, ar esi pasiruošęs lytiniam gyvenimui.

Niekas negali priversti tavęs elgtis vienaip ar kitaip, tik tu gali nuspręsti, ar jau laikas nusimesti drabužėlius.

Nesvarbu, ar tu romantikas, ar šaltakraujis, nekaltas ar aistringas garbėtroška – svarbiausia jaustis saugiai ir pasitikėti partneriu, su kuriuo gali tai įvykti. Nėra universalių situacijų ir visiems tinkančių patarimų, tačiau yra keli dalykai, kuriuos verta žinoti apie seksą.

Žinai, ką reiškia sutikimas

Jei tavo draugės ar draugai nenustoja apie tai kalbėję, tai nereiškia, kad ir tu kuo greičiausiai turi išreikšti savo nuomonę apie intymų gyvenimą. Seksas yra asmeninis pasirinkimas. Tai neprivalomas dalykas. Lytiniams santykiams turi pritarti abi pusės. Mylėtis reikia tik tada, kai abu dėl to sutariate, o ne tada, kai partneris/-ė to nori. Apie tavo ketinimus turėtų žinoti ir tėvai, jei santykiai su jais geri.

Supranti nėštumo ir lytiškai plintančių ligų (LPL) riziką

Svarbiausia yra pasirūpinti saugumu ir tik tada pasinerti į meilės žaidimus. Susipažink su visomis kontraceptinėmis priemonėmis, padėsiančiomis apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Atmink, kad tik prezervatyvai vienu metu apsaugo nuo nėštumo ir LPL. Žinok į ką gali kreiptis, jei tau kils klausimų ir neaiškumų. Apie seksą gali pasiklabėti su daktaru (urologu, ginekologu).

Nesidrovi nešiotis prezervatyvų?

Nesvarbu, koks tavo požiūris į seksą ir kokia patirtis, visada (netgi jeigu esi nekaltas/-a) protinga nešiotis su savimi prezervatyvus. Nesijaudink, niekas nemanys, kad tikiesi sekso. Atvirkščiai, tai rodys, jog gerbi ne tik save, bet ir savo partnerį/-ę.

Nebijai kalbėti apie seksą

Apie seksą gali kalbėtis ne tik su savo draugais, bet ir su asmeniu, su kuriuo norėtum permiegoti. Atvirumas palengvina situaciją, mažiau jaudinamasi. Atviri pašnekesiai padės tau išsiaiškinti, ko partneris/-ė iš tavęs tikisi, kokia jo/jos seksualinė patirtis, ar jis/ji pasitikrinęs dėl LPL. Nuoširdžiai aptarę galimą suartėjimą, jūs jausitės drąsiau, pasitikėsite vienas kitu. Gali būti, kad po pašnekesio suprasi, kad vienas jūsų nepasirengęs suartėti ir norėtų ilgiau padraugauti. Tai santykių išbandymas.

Nevenk pokalbių apie seksą ir su naujai sutiktu žmogumi, kadangi vengimas tik apsunkins bendravimą. Jei gali drąsiai kalbėti apie tai, reiškia nesidrovi potraukio, jis tau tampa normalia gyvenimo dalimi. Protingas kalbėjimas apie seksą rodo asmens brandą ir pasiruošimą lytiniams santykiams.

Kalbėk ir apie jausmus

Seksas nėra vien tik lova. Emocinis intymumas ir pasitikėjimas taip pat svarbu. Atvirai kalbėk apie savo jausmus ir norus, tarkis su draugais ir su mylimu žmogumi. Aiškinkis, kas jus sieja, ką mąstote apie ateitį. Tai, žinoma, negarantuoja, jog seksas bus nuostabus, tačiau sumažins galimybę nusivilti.

Nebijok prašyti pagalbos ir patarimų

Nereikia apsimesti, kad viską apie tai žinai. Net jei mylėsies ne pirmą kartą – nenuostabu, jog turi klausimų. Jeigu atsakymų į juos nežino ir tavo partneris/-ė, nuo meilės žaidimų vertėtų susilaikyti. Daugiau skaitykite apie seksą, klauskite vyresniųjų, nesidrovėkite pakalbėti apie tai su tėvais, daktarais. Gali pakalbinti ir psichologą. Jie tau atvers akis, kas yra seksas ir kokios galimos jo pasekmės. Geriau palaukti ir būti pasiruošus nuostabiam įvykiui, nei bandyti ir tikėtis, jog nieko bloga nenutiks.

25