Kanapėse esantys cheminiai komponentai naikina vėžio ląsteles

Įdomybės

Kanapėse esantys cheminiai komponentai naikina vėžio ląsteles

Kanapėse esantys cheminiai komponentai naikina vėžio ląsteles Mokslininkai iš Šv. Džordžo ligoninės medicinos mokyklos prie Londono universiteto įsitikino, kad kanabinoidai, neturintys psichoaktyviųjų savybių, taip pat yra veiksmingos medžiagos kovoje su piktybinėmis ligomis.

Šie komponentai turi potencialą tapti vaistais, kuriais bus gydomi ligoniai. Tyrėjai pripažįsta, kad tetrahidrokanabinolis (THC) – pagrindinė kanapėje randama psichoaktyvioji medžiaga – turi antivėžinių savybių, tačiau kiti kanapėse randami kanabinoidai iki šiol yra mažai išnagrinėti. Tyrimo vadovas Wai Liu pažvelgė į kitus šio augalo komponentus, norėdamas ištirti, ar jie būtų veiksmingi kovojant su leukemija.

Iš 6 ištirtų kanabinoidų, visi pasižymėjo vėžį naikinančiomis savybėmis, ne mažiau veiksmingomis nei THC. Taip pat išsiaiškinta, kad naviką naikinantis poveikis sustiprėja, kai kanabinoidai naudojami kartu. „Šis tyrimas yra svarbus žingsnis kanapių gydomųjų savybių paslapties išnarpliojimo link“ – sakė W. Liu. –Kanabinoidai, kuriuos analizavome, turi minimalų psichoaktyvų poveikį ir didelį potencialą naikinant vėžį.

Šios medžiagos įsiterpia į vėžinių ląstelių vystymosi procesą ir sustabdo jas pusiaukelėje, taip neleisdamos joms augti. Tačiau, be citostatinio poveikio, šie augalai turi ir citotoksinį – kai kuriais atvėjais ir tam tikromis dozėmis šios medžiagos gali visiškai sunaikinti vėžio ląsteles.“ Planuojama ištirti kanabinoidų ir jau egzistuojančio navikų gydymo metodų kombinaciją. „Naudojant šias medžiagas su jau patvirtintais gydymo metodais, tikimasi atrasti naujų, itin efektyvių strategijų kovoje su vėžiu. Taip pat svarbu pabrėžti, kad šios medžiagos nėra brangios ir, pasinaudoję šiomis unikaliomis savybėmis, ateityje galime sukurti gerokai ekonomiškai naudingesnius vaistus.“

http://medpraktika.lt