Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kas gali vairuoti pramoginius laivus?

Seimas pritarė Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimo projektui Nr. XIVP-760(2), nuo kitų metų pradžios patikslindamas tvarką, reglamentuojančią, kas gali būti pramoginių laivų laivavedžiais.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą laisvalaikio pramoga siekiant išsinuomoti asmeninį laivą (vandens motociklą) teisėtai yra pasiekiama tik mažam ratui vartotojų.

„Pataisomis siūlome supaprastinti mažų laivelių nuomą, kad, išklausius instruktažą, būtų galima vairuoti šiuos laivelius be didelių kelių mėnesių kursų, kurie dabar iš tikrųjų nesudaro galimybių dėl tokių smulkių laivelių panaudoti juos tinkamai. Ir čia panašiai, kaip buvo anksčiau priimtas, dėl motorolerių, kad paprasčiau, kad jeigu turi vairuotojo teises, galėtum vairuoti“, – pristatydamas projektą sakė vienas jo iniciatorių Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Įstatyme įtvirtinta, kad motorinių pramoginių laivų laivavedžiais, kuriems netaikomas reikalavimas turėti motorinio pramoginio laivo laivavedžio kvalifikacijos liudijimą ar tarptautinį kvalifikacijos liudijimą, būtų laikomi vyresni negu 18 metų asmenys, vidaus vandenų plaukiojimo rajone ir pakrančių plaukiojimo rajone valdantys išsinuomotus iš asmenų, vykdančių asmeninių laivų nuomos veiklą, asmeninius laivus.

Asmenys, vykdantys asmeninių laivų nuomos veiklą, privalo užtikrinti, kad asmuo, ketinantis išsinuomoti asmeninį laivą, būtų pasirašytinai supažindintas su asmeninio laivo valdymu (asmeninio laivo įsibėgėjimo, stabdymo, posūkio darymo, variklio išjungimo pagrindais) ir teritorijos, kurioje plaukiojama išnuomotais asmeniniais laivais, ribomis.

Plaukiojimas išsinuomotais asmeniniais laivais gali būti organizuojamas tik pažymėtose ir kitiems vandenyje esantiems asmenims matomose vandens telkinių teritorijose, saugiu atstumu nuo pakrantės ar maudyklų.

Pataisoms pritarė 112, vienas Seimo narys balsavo prieš.

24