Kas nutiks, jei kasdien suvalgysite po 3 datules

Patarimai

Kas nutiks, jei kasdien suvalgysite po 3 datules

Džiovintos datulės – ne tik skanus, bet ir labai sveikas užkandis, kuriame gausu organizmui naudingų medžiagų. Mitybos specialistai pataria per dieną suvalgyti bent tris džiovintas datules, ir tai tikrai turės teigiamą poveikį sveikatai. Taigi, kodėl džiovintas datules vertėtų įtraukti į mitybos racioną?

Puikus geležies šaltinis

100 gramų datulių yra maždaug 0,9 mg geležies, o tai sudaro 11 procentų rekomenduojamos paros normos kiekio. Niekam ne paslaptis, kad geležies stygius gali sukelti mažakraujystę, todėl pasirūpinkite, kad taip nenutiktų.

Vitaminų gausa

Džiovintose datulėse gausu A, C, B1 ir B6 vitaminų, riboflavino ir pantoteno rūgšties. Specialistai teigia, kad šis maisto produktas gali pagelbėti sergantiems kepenų ligomis, gali pagerinti, akių, plaukų ir odos būklę. Taip pat datulėse aptinkama apie 15 mineralinių medžiagų, kurios naudingos širdžiai, kraujagyslių sistemai, kaulams ir dantims.

Kova su prasta nuotaika

Pastebėta, kad suvalgius kelias datules, jau po 20 minučių nuotaika tampa kur kas geresnė. Jei džiovintos datulės bus valgomos reguliariai, šie džiovinti vaisiai gali įveikti net ir labai stiprų liūdesį.

Virškinimo sistemos darbo reguliavimas

Džiovintos datulės padeda nuraminti virškinimo sistemą, stimuliuoja gerųjų bakterijų dauginimąsi. Šis maisto produktas padeda išvengti ne tik viduriavimo, bet taip pat ir vidurių užkietėjimo. Susidūrę su pastarąja problema, iš vakaro užmerkite nuplautas džiovintas datules, o ryte išgerkite šį vandenį.

Alkio malšinimas

Vos kelios džiovintos datulės gali puikiai numalšinti alkį, todėl šis maisto produktas puikiai tinka ir tada, kai siekiama numesti svorio. Kelias datules suvalgykite prieš pusryčius ar pietus – tai jums padės greičiau pajusti sotumą.

Cholesterolio kiekio reguliavimas

Džiovintose datulėse esančios maistinės medžiagos išvalo kraujagysles ir padeda apsisaugoti nuo kraujo krešulių susidarymo. Taip pat šie džiovinti vaisiai padeda sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje.

Vaistas nuo aukšto kraujospūdžio

Jei kenčiate nuo pernelyg aukšto kraujospūdžio, per dieną rekomenduojama suvalgyti 5-6 džiovintas datules. Tokiame šių džiovintų vaisių kiekyje yra apie 80 mg magnio, kuris pagerina kraujo tekėjimą (besiskundžiantiems aukštu kraujospūdžiu per dieną patartina suvartoti 350 mg magnio). Taip pat reguliarus šių džiovintų vaisių valgymas gali padėti išvengti insulto.

Džiovintas datules rekomenduojama įtraukti į savo mitybos racioną, jei patiriate nervinę įtampą, sergate peršalimo ligomis, jei jums buvo diagnozuota mažakraujystė, skundžiatės virškinimo sutrikimais, ar tiesiog norite prailginti savo gyvenimo trukmę. Užteks vos kelių datulių per dieną, ir galėsite džiaugtis geresne savijauta!