2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Kas vilioja uodus ir kaip tapti jiems nepatraukliems

Buvimą gamtoje ne vienam apkartina teisėti miškų gyventojai – uodai. Nuo jų ginamės, kaip išmanome, tačiau labiausiai pavydu, jei aplink mus susikaupia didžiausias spiečius, o kaimynas sėdi kaip niekur nieko. Ar tiesa, kad vieni žmonės uodams skanūs, kiti – ne?

1. Citrininio eukalipto aliejus
Citrininio eukalipto aliejus toks pats efektyvus, kaip įprastinėse priemonėse nuo uodų esantis dietiltoluamidas.
2. Katžolė
Jei norite atbaidyti uodus, balkone arba ant palangės galite pastatyti vazonų su katžole. Be to, ant lapelių esančius aliejus galite tiesiog įtrinti į odą.
3. Citrinžolė
Nors būna citrinžolės žvakių bei aliejų, pats augalas yra dar naudingesnis. Jis yra gana išvaizdus, todėl galite jį pasodinti sode arba dideliame vazone. Citrinžolė atbaido ne tik uodus, bet ir kitus ramybės neduodančius vabzdžius.
4. Levandų aliejus
Levandų aliejus ne tik skaniai kvepia, bet ir padeda atbaidyti uodus. Jį galima teptis vieną arba maišyti su kitais aliejais.
5. Arbatmedžio aliejus
Taip pat puikiai tinka ir arbatmedžio aliejus. Jis ne tik atbaido uodus, bet ir padeda gydyti jų įkandimus.
6. Česnakai
Česnakai padeda atbaidyti uodus. Manoma, kad jų suvalgius pasikeičia kūno kvapas, todėl vabzdžiai sunkiau pastebi tokį žmogų arba trumpiau pasilieka ant jo odos. Česnakus galima valgyti arba įtrinti į odą.
7. Renkitės šviesiomis spalvomis
Nedėvėkite juodos ar kitos tamsios spalvos drabužių. Tamsios spalvos traukia uodus, nes jos jiems primena laukinius gyvūnus. Norint išvengti įkyraus uodų puolimo, rekomenduojama rengtis šviesiais drabužiais.
8. Vartokite mažiau alkoholio
Uodai greičiau atkreipia dėmesį į žmones, kurių kūno temperatūra aukštesnė. Ji pakyla išgėrus alkoholio. Be to, uodus traukia alkoholio kvapas, kurio atsiranda prakaite.
Pastebėta, kad vabzdžiai nemėgsta B1 vitamino kvapo, todėl neseniai atsirado apyrankės, kurias dėvint išsiskiria šis vitaminas. Tačiau specialistė jokiu būdu žmonėms nerekomenduoja jo gerti papildomai, kad dar daugiau išsiskirtų. Vitaminų perteklius žalingas kaip ir trūkumas.
62
Dalinkis naujienomis