2021-01-22

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

KAZIO LAIŠKAS (N-16)

KAZIO LAIŠKAS (N-16)

Dėmesio! Rašinys ,,Kazio laiškas” tai juodojo humoro satyra, išjuokianti stereotipišką supratimą apie kaimiško gyvenimo ypatumus. Visi šios istorijos personažai ir įvykiai yra pramanyti. Taip pat autorius įspėja, jog tekste dominuoja nenormatyvinė leksika, jaunesniems kaip 16 metų skaityti nerekomenduojama.

Miela Zita. Turbūt jau grižai iš Kauna ka skaitai šitan mana raštleva. Kaip akropolis, a patika? Algis saki ka jis toks didelis ka visa maksima jame telp- nenoriejau veryt. Nu o rašau šy laiską manau dėl žiaurei svarbaus reikala. Aišku laiška pradžioj turėčeu atsiprašit už sava gramatikas klaidas, matai nelabai ant to svieta teka kan rašyt apart paraša ant karviu apsėklinima dokumentu. O taip yra mun rods dėl to ka y mokykla vos mėnesy i te ėjau. I tai žinai girts visa laika budavau tai nelabai kan ir girdejau kas ten yr sakoma. Tačiau nemanau ka mana savijautai a brendimui tas šnapsas bunant vienolikas kan įtakoja. Jau pamenu nuo šešiū metų motina tėvui girta sakydava: ,,Ale matai koks bjaurus ir kvails tas mūsų Kaziuks, jau daba matos ka debila kratinys aug”. Tai kaškaip nuo tu laikų i nebesistengiau bųt gudresniu. Tačeu žinai aš ne apie tai.. Matai motin kažkai atsiboda gyvent, užsimaneu nušisaut. Aišku tu turbut jau pastebejai ant grindu ka dachuja krauja ir siaip šudų visokiu..plius smird da.. tai va. tačeu tu neliudek bet taciau i nesidziaug kai duchi kokia o tai pamatysiu is viršaus- subinės neteksi. Nu bet tu ir nebijok, stenksios nesivaident, gi žinai ka aš, Kazimiers Laisvūns iš Kiaušaičiu kaima, tavi visa širdim karštai myliu ir gerbiu. Nu o ten del to vakarykscia ka tavi biški smaugiau ir siaip i komoda bandžeu sugrūst tai tik reišk ka da labiau tavi myliu i saugau kaip įmanydams nuo ten visokiu pidarastu antai. Nu o rašau aš tau tan laiška ka nupasakočeu kodė būdams toks šaunus i sveika prota tik girts (nu i da su degnozota prigimtine silnaprotyste) nusprendžeu pasitraukt iš šita nostabaus ir pasakiška gyvenima kurį labai labai myliu.
Taigi trumpai apie muna šendiena. Viskas prasidėja trečedieni ogal pala ne.. ketvirtadieni. Nu karočia kas ten valios atsimint tas dienas. Gi jau antra savaiti kai girts. Žodžiu viskas prasidėja šendien. Kaip nekeist eilini kart atsikėleu girts da iš po vakar neišsipagiriojas. Atsikeliau anksti ryte apie 13 val. Sakau eisiu ožka pasimelžt nes žinau ka tu dauni niekada jos nemelži. Tai va visas apsipagiriojes i needes nuejau y garaža kur visada laikau savo mėgstama kanike. Nu žinai tan mažą toke geltona kur anoj savaitei tau i galva buvau paleides ( bet če iš meiles aišku). Tai va. Su ta kanike nuėjau prie ožkos, paemiau vos per užtinusias akis ižiurimą speni i pradėjau melžt. Melžiu melžiu, melžiu melžiu…melžiu melžiu o pyns kaip nebėg taip nebėg. Sakau gal jau užtrauki tan rupuže, o tai jau per geriamaja visa savaiti kai nemilžta.. Buvau girdėjes ka kai užtrauk ožkai papus tada pačiulpt speni reik ir greičiau tą piena taip pramuši. Nu tai pasilenkiau i pradejau čiulpt. Tiek čiulpiau, tiek išvargau o pyns kaip nebėg taip ir nebėg- nors tu pasiusk. Tačeu po dešimtos varga minutes ka pradės ožka staugt nesavu balsu i su tum pačiu ka pradės visa strove varyt pyns y visas puses. Pramuša! Patenkints da biški pačiulpiau dėl visa pikta ka geriau išsivalytu.. Ale nu ir apsivariau visas nuo galvos iki koju o da tas pyns kažkoks.. grynai surūges. Smird i limp visas. Nu bet aš vyriskai paemiau tan ožkos speni, gerai nugrežiau kiek da lika pyna i tan geltona kanike i tada ka čiupt man už peties kažkas…
Visas peršikes atsisuku o ten Stasius iš už kalna kur gyven.
– Kaziau, kaip gerai ka toki gera kaimyna kaip tavi turiu! Matai šin rytą ožys mana is tvarta pabėga tai i jieškau po kaima visa rytmeti o tu kaip tikras draugs ji nieka nelaukes pagavai…
Pyst prasipagiriojes pasižiūriu- akurat ble ožys! O munoji ciba ant kalnele uz koki šimta metru kai kokia malalietka meken sau atsistojus!
-Einam, Kaziau, litriuką ištašysim- radybų bus!- laimingu balsiuku jis man.
Sukaupęs drąsa visas apsimalafines nuo galvos iki kojų atsistojau, nusivaliau barzdą, paspyriau kanikę prieš tai patapšnojau ožiui per kupra o tada jau nieko nelaukę patraukėm visi patenkinti pas Stasiu. Stasius labai džiaugės ka jo ožys pirma kart toks laimings buva saki ka turbūt če dėl to ka šeimininka labai pasiilga. Tačeu aš tik šypsojaus i nedrysau pasakyt ka da prieš kelias minutes tan jo ožį iš visų jiegų kaip įmanydams to pats net nenoredams sava ranka i burna lytiniu būdu pamaloninau…Ai. Da Stasius klausi kas mana drabužiams nutika ka tokie apvaryti. Teka sumeluot ka su grietine apsipyliau blynus beedant.
O tas debils patikėja i pyst su pirštu prabrauki mat paragaut užsimani!..Nu nieka. Paragava. Teka peršikt biški bet nieka..Saki ka chujova ta mana grietini, surūgus tipo kažkokia- nu pizi ka jūkingai buva.
Tai va. Nuėjom pas Stasiu, pagerem, pasvaigom, pasimušom, vėl pagėrem..siaip tai smagei pabuvom- vos parsliaužeu ant vakara. Žodžiu pareinu i trobą, nusimaunu kaliošius,žiū- i šūda įlipes i taip pro visa chata prasiautes. O smarvi ka žinotum. Susinervinau, šūds užviri, o kadangi unoravs esu nuo velnia i nesekmiu nemegstu parašiau laiška, čiupau dvivamzdi ir iš tos gėdos ka y šūdą ilipau… nu tu jau i pati žinai.. Tai va tokia muna dieniki. Kas pas tavi geresne?

P.s. Perduok Stasiui linkėjimus. Pasakyk ka smagei pabuvom.
P.p.s. Paplauk kanike. O tai jei neplovus pamilši ciba, gal būt ka varškę anksčeu laika sutrauks.

Amžinai tava, Kazius.

107
Dalinkis naujienomis