Kiek reikėtų dėti į vestuvinį vokelį?

Patarimai

Kiek reikėtų dėti į vestuvinį vokelį?

Pasak vestuvių planuotojų, jau pernai ėmė ryškėti tendencija dovanoti 200 eurų nuo poros – tai yra, beveik trečdalį vidutinio atlyginimo. Tačiau daugelis jaunų porų draugams įdeda po 100 eurų, ir tai taip pat yra normalu. Žinoma, jei esate jaunavedžių broliai, seserys ar tėvai, suma tikriausiai bus didesnė. Štai vienas mano draugas eidamas į vestuves skaičiuoja taip: jis įvertina jaunavedžių išlaidas vienam svečiui ir prie tos sumos prideda dar tiek, kokios vertės dovaną jaučiasi norįs padovanoti. Ir 100, ir juolab 200 eurų daugeliui yra nemaži pinigai. Todėl būna situacijų, kai besituokiantiems draugai asmeniškai pasako: atsiprašome, bet mes negalime sau leisti dalyvauti vestuvėse. „Pernai patekome į tokią situaciją. Buvome finansinėje duobėje, o draugai pakvietė į vestuves. Tada labai nuoširdžiai pasikalbėjome, papasakojome, kokia mūsų padėtis. O jie sako –suprantam, tikrai labai jūsų lauksime ir be dovanų!“ – pasakojo vienas mano bičiulis. Ir iš tiesų – jie atėjo į vestuves tuščiomis, bet asmeninę dovaną paruošė vėliau ir išlaikė puikius santykius.
Būna, kad jaunavedžiai po šventės tarp dovanų randa ir tuščių vokų. Jei vestuvėse dalyvauja bent 50 žmonių, tarp jų tokiems svečiams nesunku likti nepastebėtiems. Gal tai nėra didelis praradimas finansiškai, bet sutiksite, kad gerų emocijų tai nesuteikia. Todėl besituokiantiems rekomenduotume kviesti tik tuos žmones, kuriems patys esate brangūs. O svečiams – tiesiog pasirašinėti įteikiamus vokus, įdėti ir trumpą linkėjimą. Juk niekas nenorėtų būti įtariamas padovanojęs tuščią voką.
Svarstydami kiek dėti į vokelį svečiai turėtų įvertinti kelis faktorius. Pirmasis – ar esate iš artimiausio jaunųjų rato – įprastai šeimos nariai dovanoja didesnes sumas. Antrasis – koks bus šventės pobūdis – t.y. kiek gali kainuoti vieno svečio vieta (maistas, nakvynė, individuali programa ir pan.) – būtų puiku, jei dovanos dydis padengtų šias išlaidas ir jei yra galimybė, šią sumą viršytų. Trečia – savo finansinę padėtį. Jaunieji gerai pažįsta savo svečius ir žino jų finansinę situaciją, tad neverskite jų jaustis nemaloniai, jei dovanos suma smarkiai viršija jūsų galimybes.