2020-11-27

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Klaidos, kurios gali sužlugdyti jūsų darbo pokalbį

Klaidos, kurios gali sužlugdyti jūsų darbo pokalbį

Ieškojote, ruošėtės, stengėtės, siuntinėjote gyvenimo aprašymus ir motyvacinius laiškus, galbūt netgi praėjote keletą telefoninių interviu ir galiausiai jus pakvietė pokalbio! Išaušo rytas, kai su darbdaviu susitiksite akis į akį. Tačiau vienas neapdairus žingsnis – ir galite palaidoti svajones apie naująjį darbą.

Pokalbis gali ir nenusisekti, tačiau privalote eiti pasitikėdamas savo jėgomis. Turėtumėte jausti, kad darbdavį tiesiog sužavėsite, ir jis bus pasiruošęs jums iš karto pasiūlyti darbą.

Pokalbis – daugiausiai streso kelianti darbo paieškų dalis. Su tuo sutiktų daugelis žmonių. Nebepasislėpsite po gyvenimo aprašymu ar motyvaciniu laišku. Turėsite akis į akį susidurti su potencialiu darbdaviu. Jei laikysitės šių paprastų 13 patarimų, tikėtina, kad jūsų interviu atneš teigiamų rezultatų.

Svarbi sėkmingo interviu dalis – nepadaryti klaidų, kurių galima išvengti. Klaidos jums gali kainuoti darbą. O juk jų išvengti, jei esate pasiruošęs, visai nesunku.

Štai dažniausiai pasitaikančios klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti.

1. Vėlavimas. Susiraskite žemėlapį ir tiksliai sužinokite, kur važiuojate, iš namų išvykite anksčiau. Blogiausiu atveju, jei pasiklydote ir matote, kad nespėsite, paskambinkite ir paprašykite pakeisti laiką.

2. Netinkama apranga. Didžiausią įspūdį apie jus darbdavys susidarys per pirmąsias 17 sekundžių, todėl pasirūpinkite, kad šis įspūdis būtų kuo geresnis. Vilkėkite konservatyvų kostiumą, prigesintas spalvas, nedaug papuošalų (ir tik sidabrą, auksą ar perlus, o ne pigią bižuteriją), neaukštus kulniukus (nepamirškite nusivalyti batų). Jūsų drabužiai privalo būti švarūs ir tvarkingi. Susišukuokite, išsivalykite dantis, pasitepkite pažastis dezodorantu, saikingai pasikvėpinkite neįkyriais kvepalais. Drabužius pasiruoškite iš vakaro. Prieš išeidami iš namų, pažiūrėkite į veidrodį. Atvykę į įstaigą, nueikite į tualetą ir dar kartą pažvelkite į veidrodį.

3. „Zombiškas“ elgesys. Žinoma, kad nervinatės, bet nepamirškite šypsotis. Nevenkite akių kontakto, tiesiai sėdėkite, klausykitės, kas jums sakoma ir į tai reaguokite. Darbdavys nori matyti jūsų entuziazmą.

4. Rūkymas, kramtomoji guma, alkoholis. Gal tai jus ir atpalaiduotų, tačiau tikrai nepadės. Darbdaviai mieliau priima nerūkančius. Jei pokalbis vyksta prie pietų ar vakarienės stalo, kai kurie komisijos nariai gali užsisakyti taurę vyno. Bet ne jūs.

5. Klausinėjimas dalykų, kuriuos jau privalote žinoti. Interviu – ne metas aiškintis, kuo užsiima kompanija. Apie paslaugas, produktus, metinius pardavimus, struktūrą ir kitas svarbias detales galite sužinoti panaršę internete, apsilankę bibliotekoje, paskaitę specializuotą spaudą ar paklausinėję buvusių darbuotojų. Pademonstravę savo žinias, sudarysite įspūdį, kad šis darbas jus tikrai domina.

6. Savo stiprybių ir silpnybių nežinojimas. Tik jūs pats geriausiai žinote savo didžiausius privalumus ir labiausiai erzinančius trūkumus. Mokėkite paaiškinti savo stiprybes. Kai ateis metas aptarti silpnybes, prikąskite liežuvį ir silpnybes paverskite stiprybėmis.

7. Nepasiruošimas. Pasipraktikuokite! Duokite draugui klausimų sąrašą, įjunkite diktofoną ir „pažaiskite“ interviu. Nepamirškite prezentacijos, jei tai bus interviu dalis. Pirmiausiai prisistatykite, tada atsakykite į visus klausimus, galiausiai atsisveikinkite. Pasižymėkite visus klausimus, kurie privertė mikčioti ir repetuokite tol, kol išmoksite. (Tik „neiškalkite“ atmintinai, kad neatrodytumėte juokingai.)

8. Nežinojimas, kada patylėti. Kalbėjimas „ne į temą“, pertraukinėjimas, 15 min trukmės atsakymas į trumpą klausimą – tai klaidos, kurių galima išvengti, jei apgalvosite, kokia informacija svarbiausia. Geri atsakymai yra tikslūs ir paprastai neilgi.

9. Nesugebėjimas susieti savęs su pareigomis. Kompanijos reikalavimai yra pateikti darbo aprašyme. Su šiuo aprašymu ir susiekite savo patirtį, talentus ir stiprybes. Pagrindinis dalykas, kurį darbdavys nori sužinoti, yra šis – kaip jūsų išsilavinimas/patirtis/talentai/stiprybės atitinka jų reikalavimus ir kodėl jūs esate tinkamiausias kandidatas.

10. Klausimų neuždavinėjimas (arba per daug klausimų). Iš anksto atlikite kompanijos tyrimą ir pasižymėkite keletą klausimų, iš kurių bus aišku, ar šis darbas ir kompanija jums tinka. Šie namų darbai padės apriboti klausimų skaičių ir juos sukonkretinti. Tik neužverskite komisijos tokių klausimų, į kuriuos jau privalote žinoti atsakymus, lavina.

11. Neigiami atsiliepimai. Apie nieką nešnekėkite blogai. Nei apie dabartinį, nei apie buvusį vadovą, nei apie šį konkursą. Juk nenorite pasirodyti kaip viskuo nepatenkintas niurzga.

12. Per ankstyvas domėjimasis kompanijos teikiamais privalumais. Palaukite, kol aptaręs jūsų kvalifikaciją ir kompanijos poreikius darbdavys pats apie tai užsimins.

13. Nevykusi pabaiga. Kai darbdavys praneš, kad pokalbis baigtas, pasakykite, kad esate labai susidomėjęs ir pasiteiraukite, koks bus kitas žingsnis.

14