Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Kodėl svarbus vieningas požiūris į mokyklos bendruomenę?

Seimo plenarinio posėdžio metu 2021 m. rugsėjo 30 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė A. Kubilienė pateikė rezoliuciją ,,Dėl tėvų teisių užtikrinimo švietimo sistemoje“. Šioje rezoliucijoje pagrindiniai akcentai dedami ne švietimo kokybės gerinimui ar mokyklos bendruomenės kolegialumo stiprinimui pandemijos metu, bet mokinių tėvų teisių didinimui, statant švietimo paslaugų teikėją į nuolankaus individualių norų tenkintojo poziciją.

Svarbu pažymėti, kad A. Kubilienė dar pavasario sesijoje pateikė panašaus turinio rezoliuciją, kuri buvo atmesta. Todėl natūraliai kyla klausimas, kodėl pandemijos metu siekiama skaldyti mokyklos bendruomenę vienų konstitucines teisės iškeliant aukščiau kitų?

Seimo narys L. Slušnys teigia, kad ,,rezoliucija yra akibrokštas visai švietimo bendruomenei. Mokinių tėvai yra suaugę asmenys, kuriems mokyklos negali suteikti daugiau konstitucinių teisių nei kitiems suaugusiems, pavyzdžiui pedagogams. Apskritai mokyklos bendruomenė susideda iš mokinių, pedagoginio personalo, administracijos ir mokinių tėvų. Todėl mokinių tėvai privalo būti traktuojami kaip mokyklos bendruomenės sudedamoji dalis, o ne kažkas atskiro ar išskirtinio. Rezoliucija yra nelogiška. Dauguma mūsų pedagogų  yra itin profesionalūs ir tai parodo tarptautinių tyrimų duomenys apie kasmetinį pedagogų profesinių ir bendrųjų kompetencijų tobulinimą lyginant su kitomis šalimis. Galiu drąsiai teigti, kad mūsų pedagogai žino daugelį pasaulinių švietimo tendencijų įvairiose srityse, siekiant vaikams perteikti žinias, vertybes ir įgūdžius pačiais naujausiai mokymo metodais, todėl jie geriau nei daugelis tėvų žino ko vaikams reikia ir kaip tai pateikti.

Šiuo metu visos Lietuvos ugdymo institucijos stengiasi užtikrinti ne tik vaiko teisę į visavertį ugdymą, bet ir saugią mokymosi aplinką, deda daug pastangų palaikyti gerą vaikų psichikos sveikatą, todėl opozicijos siekis tokiomis rezoliucijomis didinti įtampą ugdymo įstaigose nuvilia.“

Seimo narys Linas Slušnys

19