Kuo naudingi mandarinai? 9 priežastys, kodėl juos verta valgyti dažniau

Patarimai

Kuo naudingi mandarinai? 9 priežastys, kodėl juos verta valgyti dažniau

Nors daugumai mūsų mandarinai asocijuojasi su Kalėdomis, tačiau dabar šių vaisių parduotuvėse galime rasti ne tik prieš didžiąsias žiemos šventes. Mandarinai yra skanūs ir labai naudingi, todėl juos tikrai verta įtraukti į mitybos racioną. Priežasčių, kodėl verta tą daryti, yra ne taip ir mažai, taigi, kokios jų yra pačios svarbiausios?

Vitamino C šaltinis

Vitaminas C stiprina imunitetą ir padeda efektyviau kovoti su peršalimo ligomis, todėl mandarinai gali padėti palaikyti sveikatą. Taip pat vitaminas C yra naudingas ir tada, jei vargina itin gausios menstruacijos – pakanka suvalgyti vos kelis šiuos vaisius.

Vitaminas A

Mandarinuose taip pat yra vitamino A, kuris naudingas odai ir akims. Jei norite palaikyti puikią akių sveikatą ir pagerinti odos būklę, šie vaisiai tikrai gali pagelbėti.

Uždegimo slopinimas

Mandarinai padeda paprasčiau įveikti bronchitą ar plaučių uždegimą. Šie vaisiai padeda numalšinti organizme siaučiantį uždegimą, todėl galima tikėtis spartesnio sveikimo, – tereikia ryte išgerti stiklinę mandarinų sulčių.

Gerinama medžiagų apykaita

Šie vaisiai puikiai tinka ir tuomet, kada laikomasi dietos. Mandarinai spartina medžiagų apykaitą, todėl kalorijos deginamos greičiau.

Kova su grybelinėmis infekcijomis

Mandarinų sultys apsaugo organizmą nuo mikrobų ir padeda įveikti grybelines infekcijas bei odos susirgimus. Jei užpuola kojų grybelis, pažeistą vietą kelis kartus per dieną patepkite mandarinų sultimis ar įtrinkite šių vaisių žievele.

Apsauga nuo toksinų

Mandarinai padeda išsaugoti sveikas kepenis ir valo jas nuo toksinų, todėl šie vaisiai puikiai tinka ir tada, jei kankina pagirios.

Virškinimo gerinimas

Teigiama, kad šie vaisiai gali pagelbėti ir tada, jei sutrinka virškinimas: užkietėja viduriai ar kankina viduriavimas.

Kova su žarnyno parazitais

Gąsdina vien mintis, kad žarnyne gali knibždėti parazitai, tad to galėsite išvengti, jei kas rytą gersite mandarinų sultis.

Cholesterolio kiekio reguliavimas

Taip pat mandarinai itin naudingi ir tada, kai siekiama palaikyti optimalų cholesterolio kiekį kraujyje, – pakanka kasdien suvalgyti vos kelis šiuos vaisius.

Mandarinų nauda yra tiesiog akivaizdi, tačiau šiuos vaisius rekomenduojama valgyti saikingai (patartina suvalgyti ne daugiau nei 6 mandarinus per dieną). Mandarinai nėra tinkami alergiškiems žmonėms, kenčiantiems nuo skrandžio ar inkstų ligų.