Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai smerkia vykstančią hibridinę operaciją, nukreiptą prieš mūsų vertybes ir visuomenę

Trečiadienį vykusios vaizdo konferencijos metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai aptarė prastėjančią saugumo situaciją regione, kur Aliaksandro Lukašenkos režimas vykdo hibridinę operaciją, nukreiptą prieš Baltijos šalis, Europos Sąjungą ir NATO.

Ministrai išreiškė vienybę ir solidarumą saugumo grėsmių Baltijos regione atžvilgiu ir sutarė trišaliai bei tarptautiniu mastu koordinuoti savo veiksmus ir atsaką į susidariusią situaciją.

„Dabartinė situacija pasienyje nėra tiesiog migrantų krizė, tai yra hibridinio karo veiksmai, nukreipti prieš Europos Sąjungą, NATO, o ypač – Baltijos šalių stabilumą. Ši hibridinė ataka reikalauja vieningo ir koordinuoto Baltijos šalių atsako. Dėkojame Estijai ir Latvijai už solidarizavimąsi ir vienybę šių grėsmių akivaizdoje“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Tai labai rimta ir gili saugumo krizė, kuri yra tiesiogiai nukreipta į Baltijos šalis ir NATO šiaurės rytų flangą. Esame tvirtai pasiryžę ir toliau teikti paramą Lietuvai ir siekti tarptautinės paramos bei pagalbos sprendžiant šią saugumo krizę“, – susitikime pažymėjo Estijos gynybos ministras Kalle Laanet.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabriks pritarė Lietuvos ir Estijos gynybos ministrų susitikime išsakytoms mintims ir bendrai pozicijai.

Ministras A. Anušauskas savo ruožtu padėkojo Estijai ir Latvijai už suteiktą paramą stiprinant Lietuvos pasienio su Baltarusija apsaugą ir humanitarinę pagalbą – Estija Lietuvai yra perdavusi spygliuotos koncertinos tipo vielos, planuoja skirti bepiločius orlaivius, naktinio matymo sistemas PUMA AE II RQ-20B TTA ir STREAM-C UAS. Latvija Lietuvai yra skyrusi humanitarinę pagalbą – palapinių, lovų, generatorių ir kitų būtiniausių daiktų.

Baltijos šalių gynybos ministrai susitikime taip pat sutarė reguliariai rengti Baltijos šalių gynybos ministerijų ekspertų susitikimus vaizdo konferencijos formatu – jų metu bus toliau aptariami bendri veiksmai atliepiant hibridinę operaciją ir artėjančias „Zapad-21“ pratybas.

 

KAM/A. Pliadžio nuotraukoje – gegužę vykęs Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimas Šiauliuose.

45