Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Lietuvos muitinė padidino dėmesį mažavertėms siuntoms

Lietuvos muitinė, siekdama mažinti nelegalių cigarečių, tabako ir jo gaminių patekimą į Lietuvą, šiomis savaitėmis sustiprino mažaverčių siuntų iš trečiųjų šalių kontrolę.

Atkreipiame klientų dėmesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 2 punkto. nuostatomis draudžiama, įsigyti elektroninėje parduotuvėje ir siųsti į Lietuvą tabaką, tabako gaminius bei su jais susijusius gaminius, tarp jų – elektronines cigaretes. Aptikusi siuntose tokius gaminius, juos muitinė sulaiko.

Taip pat informuojame, kad muitinės pareigūnai, tikrindami siuntas dėl galimų pažeidimų, atkreipė dėmesį į muitinės deklaracijose nekokybiškai pateikiamus duomenis.

Pateiksime pavyzdį: siunta, kurios deklaracijoje pateiktas prekės aprašymas „Telefonas“, prekės vertė nurodyta 1 euras, muitinės pareigūnui kilus pagrįstų abejonių, siunta buvo tikrinama. Tikrinimo metu buvo nustatyta, kad buvo siunčiamas telefono aksesuaras ir prekės vertė buvo nurodyta teisinga.

Šiuo atveju klaidinantis prekės apibūdinimas gaišina ir pareigūną laiką, ir klientui prekė bus atiduota vėluojant.

Muitinė ragina asmenis, teikiančius muitinės deklaracijas, jei jie suinteresuoti, kad siunta kuo greičiau pasiektų klientą, muitinei pateikti kokybiškus ir išsamius duomenis.

Taip pat primename, kad už neteisingų duomenų pateikimą muitinei, deklarantui gresia ir administracinė atsakomybė.

23