Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Migrantų stovyklose lankysis sielovadininkai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu ir aptarė galimybes neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietose lankytis dvasininkams ir sielovadininkams.

Susitikimo metu sutarta, kad bus parengtos migrantų stovyklose esančių krikščionių sąrašai, kad migrantai galėtų reguliariai susitikti su sielovadininkais.

„Kol sprendžiasi prieglobsčio klausimai, privalome pasirūpinti Baltarusijos režimo aukomis tapusiais žmonėmis. Džiaugiuosi, kad prie pagalbos jungiasi ne tik nevyriausybinės organizacijos, savanoriai, bet ir šalies dvasininkai. Perkėlus migrantus į specializuotus apgyvendinimo centrus, bus sudarytos sąlygos ir sielovadai. Dvasinė pagalba nemažiau svarbi nei materiali, dėl to reguliarūs susitikimai su sielovadininkais padės migrantų psichologinei ir emocinei būsenai“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

„Brolybė, žmogiškumas ir krikščioniška pareiga kviečia mus atsiliepti į žmonių, atsidūrusių varge ir bėdoje, poreikius. Katalikų Bažnyčia Lietuvoje per Carito tarnystę migrantais ir pabėgėliais rūpinasi jau ne vienerius metus. Kviečiu Lietuvos žmones jungtis prie įvairių savanorysčių, kurios pagelbėja išsaugoti ar užtikrinti žmogaus orumą“, – kalbėjo arkivyskupas G. Grušas.

Rugsėjo pradžioje arkivyskupas G. Grušas lankėsi  Vydeniuose, Varėnos r., įrengtoje neteisėtų migrantų stovykloje, kurioje susitiko su tikinčiaisiais. Kaip teigė arkivyskupas, daug problemų sprendimų galima atrasti, kai užsimezga pokalbis, o žmonės vieni į kitus žvelgia su atjauta ir pagarba.

Arkivyskupas G. L. Grušas šių metų rugsėjo 23 d. plenarinės asamblėjos Romoje metu buvo išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku. Jis pirmasis Lietuvos vyskupas, vadovaujantis Europos vyskupų konferencijų tarybai, šiemet švenčiančiai savo 50-metį.

Europos Vyskupų Konferencijų Taryba buvo įkurta 1971-aisiais. Tarybos tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp Europos vyskupų. Šiuo metu Europos Vyskupų Konferencijos Tarybą sudaro 39 šalių atstovai iš 45 Europos Vyskupų Konferencijų.

37