Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Neįtikėtini faktai bei įdomybės (#11)

1987 metais 23-ejų kanadietis Kennethas Parksas naktį nuvažiavo automobiliu pas savo uošvius, nužudė uošvienę ir vos nepasmaugė uošvio. Ir visa tai jis padarė lunatikuodamas per miegus. Vėliau dėl šių nusikaltimų jis buvo išteisintas.

Bassas Reevesas Pilietinio karo metu ištrūko iš vergovės ir vėliau tapo pirmuoju juodaodžiu maršalo pavaduotoju Misisipėje. Per savo ilgą karjerą jis gindamasis nušovė 14 nusikaltėlių, o taip pat sulaikė apie 3000 pavojingų nusikaltėlių. 2013 metais jis buvo įtrauktas į Teksaso šlovės alėją.

Prieš išrandant anesteziją, atliekant operacijas itin svarbus būdavo greitis, kad pacientas patirtų kuo mažiau skausmo ir padidėtų jo tikimybė išgyventi. Britų chirurgas Robertas Listonas buvo itin žymus dėl savo greičio. Vienos operacijos metu jis judėjo taip greitai, kad pjaudamas paciento koją netyčia nupjovė savo asistento pirštus. Dėl infekcijos mirė tiek jo asistentas, tiek operuotas pacientas, o taip pat vienas žiūrovas mirė dėl patirto šoko. Tai yra vienintelė istorijoje žinoma operacija, kurios mirtingumo rodiklis buvo 300%.

Naujas tyrimas rodo, kad 5G tinklo įrengimas gali suteikti galimybę elektros energiją perduoti nuotoliniu būdu – panašiai kaip išradėjas Nikola Tesla ir buvo numatęs.

Karalienės Marijos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad ožkos supranta žmonių veido išraiškas ir jas traukia besišypsantys žmonės. Kitaip tariant, ožkoms labiau patinka teigiami žmonės.

Tai yra ilgiausias pasaulyje kelias, kurį žmogus gali įveikti pėsčiomis.

Šiauriniai Fulmarai yra jūriniai paukščiai, kurie gindamiesi nuo kitų plėšrių paukščių iš ryklės „išvemia“ skrandžio aliejines išskyras – itin rūgščius taukus. Šios išskyros purškiamos net iki 1,5 metro čiurkšle. Ant paukščio plunksnų užtiškusios šios išskyros pažeidžia jų paviršių, dėl ko jos tampa neatsparios vandeniui ir pablogina balansą skrendant ore.

Pietų Afrikos pilotas Williamas Chandleris buvo priverstas palikti savo darbą, nes paaiškėjo, kad jo piloto licencija yra padirbta. Iki tol jis spėjo išdirbti pilotu net 20 metų!

Nerealųjį Hulką įkvėpė tikra moteris, kuri pakėlė automobilį ir išgelbėjo savo kūdikį. Anot Hulko kūrėjo Jack Kirby, ši moteris įrodė, kad desperatiškomis sąlygomis net ir įprastas žmogus viršyti savo galimybių ribas.

Moterų kūnų skutimas tapo populiariu 1915 metais. Skustuvų kompanijos įtikino moteris, kad plaukuotas kūnas yra vyriškas ir nehigieniškas. Be to, mados pokyčiai išryškino pažastis ir kojas, kurias moteris ėmė skusti.

Kai uodas atsigeria kraujo dėl skysčių pertekliaus ant savo aukos jis dar ir nusišlapina.

Vidutinė braškė turi apie 200 sėklų, pasklidusių po visą raudoną minkštimą. Iš dalies dėl to braškės techniškai nėra vadinamos uogomis, o vaisiais. Tuo tarpu uoga savo minkštime turi tik vieną kauliuką (sėklą).

28