Niekada, niekada nepirkite jūros druskos! Ji labai pavojinga…

Įdomybės

Niekada, niekada nepirkite jūros druskos! Ji labai pavojinga…

Mokslininkai atliko tyrimus, po kurių paaiškėjo, kad jūros druskoje yra plastiko dalelyčių iš visų planetos kampelių. Tai reiškia totalų aplinkos užterštumą.

Ekspertų teigimu, mikroplastikas per druską jau pateko į žmogaus maistą.

Smulkių plastiko dalelyčių mokslininkai pastebėjo Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kinijoje, Ispanijoje ir JAV parduodamoje jūros druskoje.

Jų nuomone, druska užteršiama dėl kontakto su mikrobangų krosnelėmis ir vienkartiniais plastiko gėrimų buteliais. JTO duomenimis, kasmet į pasaulio vandenyną patenka iki 12,7 mln. tonų plastiko.

„Plastikas vis aktyviau skinasi kelią į mūsų aplinką, – sako Niujorko universiteto profesorė Šerė Maison. – Plastmasės yra visur: ore, vandenyje, jūrų gerybėse, kurias valgome, aluje, kurį geriame, druskoje, kurią naudojame.“

Vieno tyrimo metu buvo ištirta 12 įvairių druskos rūšių (tarp jų – 10 jūros druskų). Visos jos buvo įsigytos maisto prekių parduotuvėse visame pasaulyje.

Pasirodo, amerikiečiai kasmet suvartoja per 660 plastiko dalelyčių. Ir tai su sąlyga, kad žmogus neviršija gydytojų rekomenduojamos normos – ne daugiau kaip 2,3 g druskos per dieną.

Iš tikrųjų šis skaičius yra didesnis, nes 90 proc. žmonių vartoja per daug druskos.

Kol kas neaišku, kaip plastikas veikia mūsų sveikatą. 2013 m. Amerikos mokslininkai pastebėjo, kad 95 proc. JAV suaugusių gyventojų šlapime yra plastiko bisfenolo A.

Kiekvieną minutę pasaulyje parduodama maždaug 1 mln. plastikinių butelių. Tokie rodikliai kelia nerimą aplinkosaugos darbuotojams. Jų teigimu, aplinkos užteršimas plastiku – ne ką mažesnė grėsmė nei klimato kaita.

Ispanijos mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, „jūros produktai negrįžtamai užteršti mikroplastiku“. Prie tokių išvadų buvo prieita patikrinus 21 druskos tipą. Visose jos pavyzdžiuose buvo rasta plastiko.

Labiausiai paplitęs plastiko tipas buvo polietilentereftalatas – jis naudojamas plastikinių butelių gamybai.

Šių metų pavasarį 17 druskos rūšių iš 8 įvairių šalių tikrinimo metu plastiko rasta visuose pavyzdžiuose, išskyrus vieną. Didžioji jo dalis – iš polietileno ir polipropileno.

Plastmasės yra ir kiniškoje druskoje – mikroskopinių plastiko butelių dalelyčių buvo rastą 15 vietos parduotuvėse įsigytų druskos pavyzdžių.

Taip pat žinoma, kad plastiko jau randama beveik visuose produktuose ir gėrimuose, įskaitant alų ir geriamąjį vandenį.

Šaltinis

 

Patiko? Pasidalink tai su draugais!
error0
BALSUOK UŽ STRAIPSNĮ
[Iš viso: 0 Vidutinis: 0]