2020-12-04

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Nieko nepirkimo diena – Paskutinis lapkričio penktadienis

Nieko nepirkimo diena - Paskutinis lapkričio penktadienis

Nieko nepirkimo diena - Paskutinis lapkričio penktadienis

Nieko nepirkimo diena – Paskutinis lapkričio penktadienis

Keliasdešimt pasaulio šalių mini „Nepirk nieko“ dieną. Taip siekiama skatinti atsakingą vartojimą.

„Kvietimo „nepirkti nieko“ nereikėtų suprasti pažodžiui. Taip esame kviečiami nešvaistyti, nepirkti nereikalingų daiktų, kurie dulka mūsų palėpėse, genda šaldytuvuose. Atsakingo vartojimo įpročius turime ir galime ugdyti, tad linkiu prisidėti prie iniciatyvos ir šiandien nenusipirkti nieko nereikalingo“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Tarptautinės „Nepirk nieko“ dienos idėja gimė Vankuveryje (Kanada). Ji minima lapkričio 27-ąją, prieš didžiuosius išpardavimus ir kalėdinių pirkinių karštinę. Taip visuomenė skatinama susimąstyti ir atkreipti dėmesį į neapgalvotą pirkimą, besaikį vartojimą, kuris gresia socialinėmis ir ekologinėmis problemomis.

Skaičiuojama, kad vienam mūsų šalies gyventojui per metus tenka apie 450 kg atliekų. Ir tai nėra vien produktų pakuotės. Šį kiekį sudaro ir nesuvartoti maisto produktai, nupirkti ir išmesti niekam nepritaikyti daiktai. Susidarančių atliekų kiekį galime mažinti keisdami vartojimo įpročius – atsakingai planuodami pirkinius, rūšiuodami atliekas, daiktus naudodami ilgiau arba juos atiduodami kitiems, perduodami perdirbti ir nepaversdami jų sąvartyno atliekomis.

Vis labiau augantis nesaikingas vartojimas – rimta problema, o ją išspręsti gali tik patys vartotojai. „Nepirk nieko“ diena yra puiki proga pradėti savo gyvenime taikyti formulę: „Atsisakyk, sumažink vartojimą, naudok daiktus daug kartų,  perdirbk“ (refuse, reduce, reuse, recycle). Šiandien visi žino: atliekas reikia rūšiuoti. Tačiau rūšiavimas yra mažiausia, ką galite padaryti.

22