2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Nuo kovo pasiskiepyti bus galima ir vaistinėse

Netrukus šalies vaistinėse bus galima ne tik įsigyti vaistų, bet ir pasiskiepyti. Vasario 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) prasidės mokymai, skirti ruošti išplėstinės praktikos vaistininkus. Šie specialistai Lietuvoje pagreitins skiepijimąsi – galės skiepyti nuo COVID-19 ir įvairių kitų ligų.

Mokymai susidarys iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Pastaroji, išlaikius teorijos egzaminą, prasidės vasario 8 dieną, o pasiskiepyti vaistinėse galima bus jau nuo kovo 1 dienos.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad nuo šiol farmacijos specialistai dar labiau prisidės prie dar vienos kokybiškos farmacinės paslaugos teikimo – skiepijomo – ir  įprasmins savo veiklą šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu“, – teigia LSMU Vaistų tecnologijos ir socialinės farmacijos katedros vadovė prof. Jurga Bernatonienė.

Mokymuose vaistininkai įgis visas skiepijimui reikalingas žinias: išmanys skiepijimo techniką, skiepų laikymo taisykles, ligų profilaktiką ir kontrolę, skiepijimo rekomendacijas, imuniteto susidarymą, galimą nepageidaujamą poveikį.

Programos tikslas – parengti vaistininko praktikos licenciją turinčius vaistininkus, išplėstinės vaistininko praktikos profesinei kvalifikacijai įgyti Lietuvos teisės aktų nustatyta tvarka.

112
Dalinkis naujienomis