Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas Šilutės rajono mero atžvilgiu

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras byloje dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminio tyrimo dalį vieno iš įtariamųjų – Šilutės rajono mero V. L. – atžvilgiu.

Šio ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, siekdami užtikrinti, kad tyrimas būtų išsamus ir visapusiškas, atliko daug procesinių veiksmų, tačiau, prokuroro vertinimu, surinktų duomenų nepakanka pagrįsti įtariamojo V. L. kaltę dėl nusikalstamų veikų padarymo – piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo, buvo pradėtas 2018 m. kovą. Įtariama, kad Šilutės rajono savivaldybės atstovai A. B., S. Š., R. R. ir savivaldybės kontroliuojamos įmonės direktorius A. S., piktnaudžiaudavo tarnybine padėtimi, viršijo jiems suteiktus įgaliojimus, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė ir Šilutės rajono savivaldybė. Manoma, jog minėtieji asmenys pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos priežiūros taisykles, dėl ko naftos produktais buvo užteršta apie 8 tūkst. kv. m. ploto teritorija esanti Šilutėje. Dėl tokių veiksmų buvo padaryta didelė žala žemei, atsirado kitų sunkių padarinių.

Ikiteisminis tyrimas nutrauktas tik dėl vieno įtariamojo – V. L. Tyrimas dėl kitų asmenų galimai padarytų nusikalstamų veikų yra baigiamosios stadijos.

33