2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

NVSC vadovas atleidžiamas iš pareigų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorius Robertas Petraitis, šiandien vykusio kasmetinio vertinimo metu pristatęs praėjusių metų veiklos rezultatus, iš sveikatos apsaugos ministro konkrečių veiklos vertinimų neišgirdo. Nepaisant to, buvo nurodyta, jog vadovo veikla bus vertinama nepatenkinamai ir jis bus atleistas iš pareigų, nors turėjo progą išeiti susitarimo būdu.

Pasak NVSC direktoriaus Roberto Petraičio, tai yra politinis sprendimas, priimtas jau seniai, kai buvo nuspręsta, kad reikia rasti kaltą. Jis buvo aiškus, tad nei kiek nenustebino.

„Buvau gavęs pasiūlymą NVSC palikti susitarimo būdu, tai yra numatant tam tikras susitarimo sąlygas. Paprastai tariant, man buvo pasiūlyta palikti darbą su solidžia kompensacija už pasižadėjimą neteikti informacijos apie ministerijos veiklą. Įvertinus, kad iki kadencijos pabaigos liko vos keli mėnesiai, man tai būtų buvęs pats paprasčiausias sprendimas. Ir, matyt, tai būtų buvę kai kam labai palanku, nes situacija būtų buvusi „nunulinta“. Bet, kaip ir sakiau, visą laiką dirbau sąžiningai. Vienintelis dalykas dėl kurio apgailestauju – tai, kad į šį politikavimą įtraukti įstaigos darbuotojai, dieną ir naktį dirbę ir dirbantys tam, kad įveiktume šią situaciją“, – sako R. Petraitis.

Be to, jo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos viešai pateikta nuomonė dėl darbo organizavimo trūkumų nebuvo pagrįsta. Jokių argumentų, neskaitant „viskas blogai“, nebuvo pateikta ir vertinimo metu. Taip pat jokių argumentų nebuvo pateikta ir atliekamo tarnybinio patikrinimo metu, kuriame kritika iš esmės reiškiama dėl direktoriaus viešai pateiktų pasisakymų.

69
Dalinkis naujienomis