2021-04-14

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Pakeisti reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo

Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė nutarimą dėl pernai lapkritį įvesto ir gruodį sugriežtinto antrojo karantino pratęsimo. Atsižvelgiant į tai, kad koronaviruso pandemija tęsiasi ir epidemiologinė situacija tebėra nepalanki, Vyriausybė priėmė sprendimą visą šalį apimantį karantiną pratęsti iki kovo 31 d. 24 val.

Taipogi šios dienos posėdyje nutarta iki kovo 15 d. 24 val. pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą. Judėjimo išimtys taikomos tik žiedinėse savivaldybėse, „kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių“.

Pakeisti reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo, iš dalies atsižvelgus į ekspertų siūlymus. Vyriausybė neuždraudė dėvėti medžiaginių kaukių ar veido skydelių, tačiau priėmė švelnesnį kaukių dėvėjimo sprendimą. Nuo šiol kaukių galima nedėvėti  „atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).“

63
Dalinkis naujienomis