Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pasieniečiai sulaikė 4 automobilius, kuriuose įrengtos rūkalų slėptuvės

Šalčininkų rajone VSAT pareigūnai sulaikė keturis iš Dieveniškių kilpos važiavusius automobilius, kuriuose įrengtos rūkalų slėptuvės. Į pasieniečių rankas pateko penkis tūkstančiai pakelių baltarusiškų cigarečių.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Širvių kaimu, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, patikrinti sustabdė automobilį „Audi A6“ lietuviškais numeriais. Jį vairavo 28 metų vietinis gyventojas.

Ši vieta yra prie išvažiavimo iš vadinamosios Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos. Čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą.

VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, tad nuspręsta jį patikrinti G. Žagunio užkardoje. Joje yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Atlikus 2001 m. laidos transporto priemonės patikrinimą paaiškėjo, kad automobilio stoge, atsarginiame rate ir priekinių sėdynių atlošuose yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos banderolėmis.

Šeštadienį toje pačioje vietoje pasieniečiams įkliuvo 26 metų Šalčininkų rajono gyventojas, kuris vairavo automobilį „Volkswagen Phaeton“. VSAT pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad 2007 m. laidos automobilyje taip pat įrengta slėptuvė. Iš automobilio kuro bake ir slenksčiuose įrengtų ertmių pasieniečiai ištraukė 1070 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Sekmadienį popiet G. Žagunio užkardos pasieniečiai prie išvažiavimo iš Dieveniškių kilpos patikrinti sustabdė 2010 m. laidos automobilį „Opel Insignia“. Jį vairavo 29 metų Šalčininkų rajono gyventojas.

Po patikros paaiškėjo, kad rūkalai neteisėtai gabenti ir šioje transporto priemonėje. Iš automobilio dugne bei slenksčiuose įrengtų slėptuvių pasieniečiai  ištraukė 1500 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Beveik tuo pačiu metu kita pasieniečių grupė ties Šalčininkų rajono Širvių kaimu sustabdė automobilį „Volkswagen Golf“, prie kurio vairo sėdėjo 32-ejų šalčininkietis.

Turėta duomenų, kad šioje transporto priemonėje gali būti gabenamos neteisėtos prekės, tad ją nuspręsta patikrinti Gintaro Žagunio užkardoje.

Paaiškėjo, kad 2009 m. pagamintas automobilis paverstas slėptuve ant ratų. Mašinos salone aptiktos po galinėmis sėdynėmis, pavarų dėže ir  už automobilio galinio bamperio – išslapstytos kontrabandinės cigaretės. Iš viso pasieniečiai rado 1498 pakelių „NZ Gold“ markės rūkalų, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojams pradėtos administracinės bylos teisenos. Jiems gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų ir transporto priemonių konfiskavimas.

Po apklausų vairuotojus pasieniečiai paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į G. Žagunio pasienio užkardą.

52